Dlatego, niektóre miasta wprowadzają tak zwane „strefy płatnego parkowania". Samorząd Ostrowca Świętokrzyskiego między innymi na ten cel chce pozyskać środki z Unii Europejskiej.
W tych funduszach Polski Wschodniej mogliśmy aplikować i przede wszystkim za to były dodatkowe punkty, które pozwoliły nam na cały projekt 9 milionów złotych uzyskać. Przede wszystkim to radni podejmą ostateczną decyzję w tej sprawie.
- Artur Łakomiec, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego
Radni klubu Prawo i Sprawiedliwość w ostrowieckiej Radzie Miasta twierdzi, że to właśnie mieszkańcy przede wszystkim powinni mieć decydujący głos w tej kwestii.
Ostrowiec nie jest miastem turystycznym, więc siłą rzeczy na pewno z zewnątrz tych pieniędzy nie pozyskamy. Koszty związane z wprowadzeniem takiej strefy poniosą niestety mieszkańcy.
- Krzysztof Ołownia, radny miejski, przewodniczący klubu PiS w ostrowieckiej Radzie Miasta
Wpływy z opłat za parkowanie są często przeznaczane na rozwój infrastruktury miejskiej i modernizację transportu publicznego. Takie rozwiązania pomagają w zrównoważonym rozwoju miast, dbając jednocześnie o środowisko naturalne.
Samorząd Starachowic planuje dalej rozszerzać płatną strefę parkowania oraz tworzyć miejsca postojowe odpłatne dla całych wspólnot mieszkaniowych, bądź indywidualnych mieszkańców.
Planowane strefy płatnego parkowania w Ostrowcu Świętokrzyskim obejmą ulice: Młyńską, Górzystą, Kościelną, Okólną, Rynek, Siennińską, Jana Głogowskiego, Szeroką, Stodolną, Czerwonego Krzyża, Piwną oraz dr Adama Wardyńskiego.
Konsultacje mają być także przeprowadzone także z mieszkańcami centrum miasta oraz z Radą Osiedla Śródmieście.
Napisz komentarz
Komentarze