Za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, od października mieszkańcy mogą przekazywać policjantom informację o niepokojących zjawiskach.
Używamy tego narzędzia w takiej formie dostępnej dla każdego czyli każdy z mieszkańców naszej małej społeczności gminnej, miejskiej, powiatowej czy wojewódzkiej może wejść na stronę geo portalu czy poprzez linki ze strony ze strony komendy głównej czy komendy powiatowej i po prostu zaznaczyć miejsce, które uznaje za zagrożone - mówi nadkomisarz Piotr Zalewski Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.
Aby zgłosić zdarzenie na Mapie Zagrożeń trzeba tylko zaznaczyć miejsce na mapie oraz wybrać rodzaj zagrożenia, np. akt wandalizmu czy nielegalne rajdy samochodowe - wszystkie zgłoszenia są anonimowe. W powiecie ostrowieckim jest już ich 18, a dominują te z kategorii drogowej.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie służące przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę. Z narzędzia oczywiście należy korzystać w sposób rozsądny, ponieważ każde zamieszczone na mapie zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję policji.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to nie jedyna innowacja z jakiej mogą korzystać obywatele. W ostatnim czasie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej "Moja Komenda".
Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy tylko jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa nawet w trybie off-line czyli, aby odnaleźć swojego dzielnicowego nie potrzeba dostępu do internetu, dodatkowo aplikacja "Moja Komenda" zawiera również bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce.
Napisz komentarz
Komentarze