Skutki pandemii, mogą negatywnie odczuwać osoby ze stanami lękowymi, depresyjnymi. Odizolowanie społeczne to duży problem dla osób autystycznych, Może się zdarzyć, a eksperci uważają, że prowadzona terapia nie przynosi zamierzonych skutków. Wypracowany schemat zostaje zaburzony, co w przypadku dzieci ze spektrum autyzmu, jest znaczącym problemem. Dlatego wspólna praca specjalistów, nauczycieli , rodziców i dobór odpowiedniej metody terapeutycznej jest tutaj nieoceniony.
Zależy nam, również jako rodzicom, dziecka w spektrum aby pokazywać jak najlepsze i najskuteczniejsze metody terapii, jedną z nich jest terapia behawioralna oraz zapewnić dostęp do jak najlepszych fachowców.
- mówi Mateusz Dąbrowski, fundacja "Spectrum Of Skills".
Dzieci i młodzież ze spektrum autyzmu mają zaburzenia neurorozwojowe, problemy w nawiązywaniu relacji, komunikacji społecznej i dostosowaniem się do nowych warunków. Fundacje "Spectrum Of Skills" wspomaga przede wszystkim środowiska terapeutyczne, pedagogów i rodziców dzieci z autyzmem. Dlatego wzorem poprzedniego roku, tym razem w formie webinaru, fundacja organizuje spotkanie z najwyższej klasy specjalistami.
Zaprosiliśmy do udziału w konferencji najbardziej znane osoby zajmujące się tematem, które nie tylko poruszą temat terapii ale również odpowiedzą na pyatania, których mamy nadzieje, że nie zabraknie. Na liście prelegentów znaleźli się m.in. prof. Przemysław Bąbel, dr Monika Suchowierska-Stephany, Marta Sierocka-Rogala i inni.
- dodaje Mateusz Dąbrowski.
Pandemia koronawirusa w kraju to nowość dla środowiska pracującego z autystami. Zmiany wynikające z obostrzeń tj. nauka zdalna, brak możliwości wyjścia w ulubione miejsca, obowiązek zasłaniania nosa i ust - to dla wyzwania dnia codziennego dla dzieci ze spektrum i okres wzmożonej pracy rodziców.
Ta pandemia to zagrożenie dla terapii i rozwoju dziecka. Długie przerwy mogą prowadzić do regresu, a w skrajnych przypadkach do hospitalizacji dziecka. Zarówno specjaliści i nauczyciele tez odczuwają problemy w związku z niespójnością terapii, a najbardziej obciążeni są rodzice gdy idzie o naukę zdalną.
- tłumaczy Mateusz Dąbrowski.
Spotkanie "Stosowana Analiza Zachowania w zaburzeniach rozwojowych dzieci i młodzieży" to możliwość wzbogacenia się o nowe doświadczenia i wiedzę, która w trudnych czasach może okazać się nieoceniona. Konferencja odbędzie się za pośrednictwem łącz internetowych, 12 grudnia. Webinarium przewidziane jest dla 300 uczestników, aby wziąć udział w konferencji, należy wypełnić arkusz zgłoszeniowy dostępny na stronie wydarzenia pod tym linkiem.
Napisz komentarz
Komentarze