W Niepublicznych Szkołach Konarskiego przygoda z LEGO Education zaczęła się kilka lat temu. Początkowo z rozwiązań LEGO korzystały tylko przedszkolaki i uczniowie klas wczesnoszkolnych, dziś nauka poprzez klocki stosowana jest już na wszystkich poziomach kształcenia.
Nowoczesne studio LEGO to uhonorowanie działań podejmowanych przez dyrekcję i nauczycieli "Konarskiego".
Nowa pracownia do nauki za pomocą klocków LEGO na uczniach wywarła pozytywne wrażenie.
Rozwiązania proponowane przez LEGO Education w Polsce obecne są od 2001 roku, na świecie wykorzystuje się je już od 35 lat. Uatrakcyjniania procesu nauczania za pomocą klocków LEGO szczególnie rozpowszechniane jest w Wielkiej Brytanii.
Klocki Lego to pomoc dydaktyczna, która uatrakcyjnia proces nauki, zestawy LEGO Education można wykorzystać na wiele sposobów.
Dla kadry szkoły w ramach projektu LEGO Education przewidziany jest szereg szkoleń i warsztatów.
Będą też ogólnopolskie konferencje, pojawi się również możliwość dla uczniów wzięcia udziału w międzynarodowym, prestiżowym konkursie robotyki.
W pierwszym w Polsce szkolnym studio LEGO nauczyciele stosując zasadę czterech "Z" czyli zacznij, zbuduj, zastanów się, zastosuj będą kształcić młodzież przez konstruktywizm. Nauka na konkretach przynosi bowiem najlepsze efekty.
Ilość kombinacji plus wyobraźnia i pomysłowość, pomoce dla nauczycieli, scenariusze, czy narzędzia cyfrowe powodują, że nuka z LEGO się nie kończy i ciągle zaskakuje.
Napisz komentarz
Komentarze