"Nasi Mistrzowie" to pomysł WSBiP na serie spotkań z autorytetami - mistrzami w swojej dziedzinie. W sobotę organizatorzy - Katedra Pedagogiki WSBiP we współpracy z OTN, PSM I stopnia i Muzeum Historyczno-Aorcheologicznym zaprosili do Ostrowca prof. nzw. dr hab. Marka Konopczyńskiego, specjalizującego się w pedagogice resocjalizacyjnej.
Prof. nzw. dr hab. Marek Konopczyński specjalizuje się w pedagogice resocjalizacyjnej. Jest Rektorem Pedagogium Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie, którego wraz z żoną jest pomysłodawcą. Posiada bogaty dorobek zawodowy, w który wpisują się również funkcje Szefa Gabinetu Politycznego Ministra Gospodarki, Krajowego Koordynatora Programu Rządowego "Przeciw Przemocy. Wyrównać Szanse" (Pełnomocnik Rządu ds. Rodziny IUNDP) oraz Dyrektora Departamentu Opieki, Wychowania i Kultury Fizycznej w Ministerstwie Edukacji Narodowej.
W środowisku naukowym zasłynął jako twórca koncepcji twórczej resocjalizacji.
Jest też autorem eksperymentu Scena Coda, eksperymentalnej próby stworzenia metody resocjalizacji poprzez teatr.
Zdaniem profesora „w każdym młodym człowieku tkwią rozmaite możliwości twórcze, być może zablokowane bądź uśpione, lecz w sprzyjających warunkach obudzone pomogą stworzyć mu nową drogę życiową, drogę do, a nie od”.
Opracował kilka monografii (m. in. Metody twórczej resocjalizacji, Wyd. PWN, Warszawa 2007; Teoretyczne podstawy metodyki kulturotechnicznych oddziaływań resocjalizacyjnych wobec nieletnich, PWN, Warszawa 2006; Twórcza Resocjalizacja. Wybrane metody pomocy dzieciom i młodzieży, Editions - Spotkania, MEN, Warszawa 1996), wydał kilkanaście prac pod swoją redakcją, a także napisał ponad 80 artykułów i rozpraw naukowych. Zrecenzował też wiele prac doktorskich i pozycji wydawniczych.
Spotkanie z profesorem Konopczyńskim odbędzie się w Pałacu Wielopolskich i poprowadzą je: dr Aneta Pierścińska-Maruszewska, dr Aneta Skuza, Grzegorz Marzec.
Jest to niepowtarzalna okazja dla wszystkich, którzy pracują z młodzieżą bądź stanowią o przyszłości młodych ludzi, żeby podzielić się refleksjami na temat swojej pracy, zasięgnąć porady, zweryfikować swoje poglądy, stąd organizatorzy liczą na duże zainteresowanie. Dodatkową atrakcją będzie koncert uczniów szkoły muzycznej.
REKLAMA
Napisz komentarz
Komentarze