Kuratorem wystawy jest Adam Radoliński. Początek około godziny 18:00, a wstęp jest bezpłatny.
Wystawa „Kontury” to wnikliwa analiza współczesnego życia, ukazująca napięcia między minimalizmem a nadmiarem, ciszą a hałasem, samotnością a przesyceniem. Kokosiński łączy te estetyki, tworząc prace głęboko zakorzenione w kontekście współczesnych problemów społecznych i ekologicznych.
Dodam tylko, że w dalszym ciągu w ostrowieckim BWA można oglądać prace Janusza Chabiora. Przedłużona została wystawa pod tytułem „Chabiorowanie".
To nie będzie jednak jedyny wernisaż wystawy tego dnia.
13 września 2024 roku o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie autorskie połączone z otwarciem wystawy obrazów Krzysztofa Gibaszewskiego pt. „ANGELUS CUSTOS”.
Gibaszewski w swoich pracach łączy elementy czasu i symboliki mitologicznej. Jego obrazy, pełne głębokich znaczeń i artystycznej ekspresji, zapraszają do refleksji nad współczesnym życiem i jego złożonościami.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
Nadchodzący weekend będzie wypełniony muzyką klasyczną. To za sprawą odbywających się w dniach od 13 do 15 września Dni Muzyki.
Pierwszy koncert w ramach tego wydarzenia odbędzie się 13 września o godzinie 19:00 w Kolegiacie pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Będzie to Recital Organowy w wykonaniu dr. Witolda Garbulińskiego, który zaprezentuje utwory takich kompozytorów jak Bach, Lemmens i Stanley. To doskonała okazja, aby usłyszeć mistrzowskie wykonanie na jednym z najwspanialszych instrumentów muzycznych.
Kolejny koncert zaplanowano na 14 września o godzinie 18:00 w Sali Kina Etiuda. Wystąpi tam Włodek Pawlik Trio z gościnnym udziałem Łukasza Pawlika. Włodek Pawlik, znany pianista jazzowy, zagra na fortepianie, Damian Kostka na kontrabasie, a Adam Zagórski na perkusji. To będzie wieczór pełen jazzowych improwizacji i muzycznych niespodzianek.
Ostatni koncert odbędzie się 15 września o godzinie 19:00 ponownie w Kolegiacie św. Michała Archanioła. Będzie to Koncert Kameralny w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Polish Camerata pod dyrekcją Marka Głowackiego. Solistką wieczoru będzie Zofia Plaziuk, która zagra na flecie. W programie znajdą się m.in. suity orkiestrowe Jana Sebastiana Bacha.
Zaproszenia na Dni Muzyki dostępne są w recepcji Ostrowieckiego Browaru Kultury. Ilość miejsc jest ograniczona, więc warto się śpieszyć!
Przyszły tydzień w Ostrowcu zapowiada się równie interesująco.
Pracownicy Muzeum Historyczno-Archeologicznego zapraszają na wystawę „Ludzie z fabryki porcelany” w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach. Wernisaż odbędzie się 22 września 2024 roku o godzinie 16:00. Wstęp wolny.
Wystawa prezentuje serwis „Ślad człowieka”, który łączy badania antropologiczne z krytycznym dizajnem. Naczynia z zestawu Rococo, produkowane w Ćmielowie, ukazują ślady dotyku robotników, podkreślając rolę „czynnika ludzkiego” w produkcji przemysłowej.
Ekspozycja będzie dostępna do 5 stycznia 2025 roku.
Na koniec dzisiejszego programu zaglądamy do Starachowic.
W Muzeum Przyrody i Techniki zaplanowano XV edycję Festynu Historycznego „Od Prasłowian do Polaków”. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy czwartek, 12 września o godzinie 9:00.
Festyn jest częścią obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2024, a tegoroczne hasło brzmi „Szlaki. Sieci. Połączenia”. Wydarzenie jest współfinansowane przez Powiat Starachowicki.
Program festynu obejmuje:
Otwarcie XV Festynu Historycznego „Od Prasłowian do Polaków” o godzinie 9:00.
Prezentację rzemiosł dawnych – stoiska warsztatowe nawiązujące do tegorocznego hasła EDD „Szlaki. Sieci. Połączenia” w godzinach 9:15-13:00.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
14. edycja Nocy Teatralnych odbędzie się 20 września 2024 roku. Wydarzenie to jest wyjątkową okazją do zanurzenia się w świat teatru i sztuki scenicznej, oferując bogaty program pełen różnorodnych spektakli i tradycyjnie już odbędzie się w Hali Spustowej Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.
Napisz komentarz
Komentarze