Głównym celem akcji „Jak nie czytam, jak czytam” jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma również za zadanie zachęcić do czytania tych uczniów, którzy traktują je jako przykry obowiązek.
Organizatorem i pomysłodawcą akcji jest Wydawnictwo „Sukurs”, wydawca miesięcznika „Biblioteka w szkole”. Ta akcja trwa już od kilku lat. Braliśmy w tej akcji udział przed pandemią. Potem z racji pandemii akcja nie była aż tak rozpowszechniona. W tym roku organizator powrócił z inicjatywą i my się do niej przyłączyliśmy
- mówi Beata Pater z MBP w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Ostrowiecka biblioteka prowadzi własne statystyki, a z tych wyraźnie widać, że uczniowie czytają. Może nie to, co muszą, ale to co chcą. Młodzież ma swój gust i często sięga po książki fantastyczne. Choć co jakiś czas obserwujemy zmieniające się trendy, to ponadczasowy dla młodych czytelników wydaje się Harry Potter.
Najbardziej mi się podobała druga część. W planach mam przeczytanie kolejnych
- mówi Amelia.
Na zaproszenie ostrowieckiej biblioteki czytelnicy przyszli licznie i to z książkami. Udowodnili tym samym, że młodzież z Ostrowca Świętokrzyskiego lubi czytać.
[zobacz galerię zdjęć]
Napisz komentarz
Komentarze