dr Robert Sosik, Zespół Prasowy CBA, źródło wideo: cba.gov.pl
„Funkcjonariusze CBA zatrzymali Jarosława G. we wtorek, 14 marca br., w trakcie pełnienia obowiązków służbowych, gdy ten opuszczał jedną z miejskich spółek. Agenci CBA wspierani przez funkcjonariuszy Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanego, Urząd Miejski oraz inne lokalizacje na terenie woj. świętokrzyskiego i zabezpieczyli dokumenty i nośniki danych elektronicznych, które mogą mieć znaczenie dowodowe” - informuje Zespół Prasowy CBA. W dalszej części komunikatu czytamy:
Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest w związku z podejrzeniem popełnienia przez Jarosława G. przestępstwa polegającego na przyjęciu korzyści majątkowej w łącznej kwocie co najmniej 40 tys. złotych, między innymi w zamian za zatrudnienie określonych osób. W sprawie zabezpieczono m.in. materiał filmowy, który został poddany szczegółowej analizie przez śledczych.
Wobec pojawiających się w przestrzeni medialnej spekulacji dotyczących motywów działania w tej sprawie prokuratury i funkcjonariuszy CBA, prokurator prowadzący śledztwo wyraził zgodę na publikację zabezpieczonego materiału filmowego. Materiał ten publikujemy poniżej.
Źródło wideo: cba.gov.pl
Apel CBA:
Przypominamy, że zgodnie z art. 229 § 6 Kodeksu karnego osoby, które dały się uwikłać w proceder korupcyjny i wręczyły korzyść majątkową lub osobistą osobie pełniącej funkcję publiczną nie podlegają karze, jeżeli korzyść została przyjęta przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a wręczający zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten się o nim dowiedział.
W celu skorzystania z klauzuli niekaralności osoby, które udzieliły albo obiecały udzielić Jarosławowi G. korzyści, powinny zgłosić się do Centralnego Biura Antykorupcyjnego lub Śląskiego pionu Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej w Katowicach.
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Napisz komentarz
Komentarze