Magdalena Rej na wystawie zaprezentowała 20 fotografii kobiet. Ciekawostką w tym artystycznym projekcie jest to, że autorka sama wcieliła się w swoje bohaterki.
Pierwsze zdjęcie wykonałam w 2015 roku, na zajęciach fotografii na Uniwersytecie Rzeszowskim. Wśród wielu oglądanych przeze mnie portretów szczególnie zainspirowała mnie fotograficzna twórczość Cindy Sherman. Artystka, komponując kadry z nieistniejących filmów, wcielała się w różne postaci, tworząc cykl stereotypowych przedstawień kobiet w amerykańskich filmach. Poszłam trochę tą drogą i zaczęłam wcielać się w aktorki odtwarzające role w polskich i zagranicznych filmach.
- mówi Magdalena Rej, autorka wystawy.
Magdalena Rej zaprezentowała portrety kobiet ze znanych produkcji polskich i zagranicznych: „Trzy kolory”, „Kleopatra”, „Granica”, „Czarny łabędź”. Doskonale odtworzyła makijaż, fryzurę, mimikę, strój. Nienaganny jest dobór rekwizytów oraz tła. Wszystko komponuje się i sprawia wrażenie, że oglądamy oryginalne fotosy z filmów.
Prace prezentowane w Galerii Fotografii MCK powstały na przestrzenni lat 2015 - 2021. W przygotowaniu fotografii artystce pomagała jej mama.
[relacja wideo wkrótce]
******
Magdalena Rej (ur. 1993 r.) – jest absolwentką Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 2017 roku obroniła dyplom artystyczny w pracowni dr hab. prof. UR Jana Maciucha oraz dr Krzysztofa Pisarka pt. „Twarz zwielokrotniona – w poszukiwaniu nowej narracji” otrzymując tytuł magistra sztuki. Uzyskała również Dyplom Uznania Rektora dla jednego z najlepszych absolwentów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od 2017 roku pracuje w Sandomierskim Centrum Kultury na stanowisku grafika komputerowego a od 2020 roku w Urzędzie Miejskim w Sandomierzu. Zajmuje się grafiką projektową i fotografią. Obecnie kontynuuje projekt fotograficzny rozpoczęty w ramach pracy magisterskiej.
Napisz komentarz
Komentarze