W sobotę 10 lipca w godz. 10.00-19.00 oraz w niedzielę 11 lipca w godz. 10.00-18.00 na płycie Rynku Starego Miasta, wystawcy zaprezentują swój asortyment:
-
unikalne rękodzieło,
-
sztuka ludowa,
-
tradycyjne produkty,
-
rzemiosło artystyczne,
-
stoiska piwowarskie i winiarskie,
-
stoiska tkackie,
-
stoiska ze słodkościami,
-
zioła i przyprawy,
-
pamiątki sandomierskie.
? 10 lipca 2021 (sobota) - Rynek Starego Miasta/Plac Jana Pawła II
? 15.00-18.00 – widowisko historyczne „Królewicz Władysław Waza w Sandomierzu z wojskami sandomierskimi powracającymi z Bitwy pod Chocimiem 1621 rok” w wykonaniu Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej:
? 15.00
- uroczysty wjazd Królewicza Władysława Wazy z wojskami sandomierskimi na Rynek Starego miasta od Bramy Opatowskiej
- powitanie Królewicza przez Starostę Sandomierskiego Stanisława Lubomirskiego
- zarządzenie wielkiego turnieju rycerskiego i balu dworskiego na cześć Królewicza i zwycięskiej Bitwy pod Chocimiem
- okazanie sprawności bojowej wojsk pieszych (pikinierów, strzelców i szermierzy)
- bal dworski – taniec i muzyka barokowa
? 17.00 - popis kawaleryjski Sandomierskiej Chorągwi Husarskiej/Plac Jana Pawła II
? 17.45 - salut artylerii z XVII wieku na cześć zwycięstwa w Bitwie pod Chocimiem
Miejsce: Plac Jana Pawła II
?20.00 - Etno-folkowy koncert muzyki filmowej w wykonaniu zespołu Czerwie
Miejsce: mała scena przy Ratuszu – Rynek Starego Miasta
Organizatorzy proszą o stosowanie się do wymogów sanitarnych na terenie Jarmarku, zgodnie z komunikatami wyeksponowanymi na terenie Rynku Starego Miasta.
***
Czerwie to polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, muzyki eksperymentalnej, współczesnej oraz muzyki teatralnej i filmowej. Stworzyli własny niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem instrumentów i wartości muzycznych, będący jednocześnie fuzją wielu gatunków. Są twórcami m.in. muzyki do spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy” na podstawie „Wesela” St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007). Sztukę wystawioną 50-krotnie w stolicy wyemitowano wielokrotnie w TVP Kultura. W swojej dyskografii muzycy mają 6 autorskich albumów.
Zespół skomponował muzykę do wielu filmów niemych i jest niewątpliwie jednym z nielicznych grup posiadających tak bogate doświadczenie w tym zakresie (20 lat działalności).
Zespół występował na wielu festiwalach europejskich m.in. na prestiżowym Europejskim Festiwalu Kina Niemego Hippodrome w Szkocji (2016), na Budapesti Klasszikus Film Maraton Magyar Nemzeti Filmarchívum (Festiwal węgierskiej Filmoteki Narodowej) na Polskiej Wiośnie Filmowej w Budapeszcie (2018); w Muzeum Historii Kina w Dusseldorfie, na Niesse Film Festival 2019.
W skład grupy wchodzi obecnie 4 muzyków – Wojtek Zaborowski, Maciek Kudłacik, Paweł Zawarus, Piotrek Bogunia – operujących następującym instrumentarium: perkusja, ksylofon, instrumenty perkusyjne, instrumenty etniczne, bas, gitara, mandolina, akordeon, syntezatory.
Grupa zagrała do tej pory ponad 800 koncertów w Polsce i Europie m.in (Czechy, Słowacja, Węgry, Niemcy, Holandia, Wielka Brytania).
Zespół Czerwie, zdj. D. Orwat
Napisz komentarz
Komentarze