27 sierpnia Bożena Młynek, dyrektor Szkoły Zarządzania w Ostrowcu Świętokrzyskim, podpisała kolejną umowę z Zarządem Województwa Świętokrzyskiego, reprezentowanym przez marszałka Andrzeja Bętkowskiego i wicemarszałek Renatę Janik, dotyczącą dofinansowania projektu: „Promyk nadziei dla dzieci z niepełnosprawnością”.
zdjęcie prywatne
W ramach projektu wsparcie otrzyma 12 dzieci z przedszkola „PROMYK” w następującej formie:
-
dodatkowe zajęcia specjalistyczne (zooterapia, hortiterapia, muzykoterapia i zajęcia polisensoryczne, terapia trudnych zachowań, trening jedzenia, itp.), których celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych i rozwojowych dzieci z niepełnosprawnościami,
-
kursy specjalistyczne dla nauczycieli,
-
zakup specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego (tor świetlno dźwiękowy, tor równoważny, łódka podwieszana, fotel rehabilitacyjny, mówiki i wiele innych)
-
wyposażenie sali gimnastycznej
-
budowa placu zabaw oraz boiska sportowego i ich wyposażenie,
-
Instalacja ogrodu warzywnego.
W ramach projektu, każde dziecko zostanie wyposażone w indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny, który będzie stanowił podstawę do pobudzenia jego rozwoju. W ramach programów edukacyjno-terapeutycznych oferowane są zajęcia z zakresu m.in.: zooterapii, muzykoterapii, terapii behawioralnej, itd. Ponadto, jak wspomniano wyżej, kadra przedszkola zostanie wyposażona w umiejętności miękkie i twarde z zakresu nowoczesnych metod nauczania, jak i kontaktu i współpracy z rodzicami dzieci z niepełnosprawnościami (np. umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych).
zdjęcie prywatne
Przedszkole i Szkoła PROMYK są placówkami z wieloletnim doświadczeniem i niekwestionowanymi sukcesami dydaktyczno-wychowawczymi.
Naszym priorytetem jest stałe podążanie za najnowocześniejszymi metodami pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami po to, by rozwijały się one prawidłowo i od najmłodszych lat uczyły się radzić sobie ze swoimi ograniczeniami. W codziennej pracy dbamy o rozwijanie dziecięcej kreatywności, zapewniamy różnorodną aktywność twórczą i ruchową. Mając na uwadze szczególnie ważną dla dzieci z niepełnosprawnościami potrzebę samorealizacji, umożliwiamy naszym wychowankom rozwijanie swoich pasji.
- mówi Bożena Młynek.
Realizacja projektu „Promyk nadziei dla dzieci z niepełnosprawnością” uatrakcyjni codzienną naukę naszych podopiecznych. Oferta „Promyka” zostanie poszerzona o zajęcia ogrodnicze oraz muzyczne powiązane z grą na różnych instrumentach, Umożliwi również podopiecznym bezpieczną zabawę w przestrzeni dostosowanej do ich potrzeb i ograniczeń, na czym szczególnie zależało kadrze „Promyka” w momencie podejmowania decyzji o starcie w konkursie.
- dodaje pani dyrektor.
zdjęcie prywatne
Napisz komentarz
Komentarze