Swoją podróżniczą przygodę rozpoczął jeszcze na studiach leśnych. Jest również absolwentem religioznawstwa, właśnie to zainspirowało go do praktycznego poznawania innych kultur.
Podczas piątkowego spotkania globtroter udał się wraz z uczestnikami w podróż najsłynniejszą i najdłuższą na świecie koleją transsyberyjską przez mało znane i rozległe krainy Północnej Azji.
Jego celem jest bycie blisko ludzi, udając się w podróż maksymalnie ogranicza swój bagaż. Samodzielnie przygotowuje sobie plan podróży, ma ustalone miejsca, które chce zobaczyć, ale nigdy nie jest pewien, gdzie będzie spał i co zje. Spontaniczne wyjazdy pozwoliły zebrać mu bagaż doświadczeń, którym chciałby podzielić się z innymi.
"Idąc w góry, należy przygotować się na to, że poza nami nie będzie tam nikogo innego. Musimy mieć ze sobą dobry sprzęt, namiot, a przede wszystkim dużo jedzenia. W niektórych rejonach Syberii jest bardzo duży problem z komarami, więc pod tym względem także trzeba się ubezpieczyć." - mówi Tomasz Tułak, podróżnik
Miejscem, w które również często udaje się podróżnik, jest polska wioska nad Bajkałem - Wierszyna, w której obecnie mieszka około 400 osób pochodzenia polskiego. Tam są utrwalane staropolskie tradycje.
Dzięki opowieściom, zdjęciom i prezentacji uczestnicy mogli poczuć mroźny klimat Syberii i północnej Azji, ale podróże w różne zakątki świata to już tradycyjne spotkania organizowane przez Instytut Kultur i Języków WSBiP w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Napisz komentarz
Komentarze