Ostrowieckie uroczystość zorganizowano już po raz drugi. Po mszy św. uczestnicy zgromadzili się pod starostwem powiatowym skąd przeszli korowodem na rynek. Dla mieszkańców miasta przygotowano liczne atrakcje. Oprócz prezentacji Nadleśnictw i Kół Łowieckich można było zobaczyć pokazy wabienia, psy myśliwskie, spróbować potraw z dziczyzny a także wysłuchać koncertu sygnalistów.
Pasja, miłość do zwierząt i przyrody - to czynniki, które najczęściej decydują o tym aby zostać myśliwym. Łowiectwo to często tradycja przechodząca z pokolenia na pokolenie.
Wokół myślistwa narosło wiele mitów a rola myśliwego postrzegana jest stereotypowo. W przekonaniu wielu osób ogranicza się tylko i wyłącznie do polowań dla rozrywki. A to myśliwi wraz z leśnikami dokarmiają zwierzęta w czasie zimy. Dbają także o to aby przywracać do ekosystemu gatunki, których populacja drastycznie się zmniejszyła. Na barkach myśliwych spoczywa obowiązek kontroli populacji zwierząt. Odstrzał pozwala eliminować z przyrody osobniki chore i słabe, co bezpośrednio przekłada się na wzmocnienie gatunku.
Druga część uroczystości została zaplanowana w restauracji „Panorama”, gdzie uczestnicy wysłuchali m.in. wykładu ks. dr. hab. Jacka Łapińskiego pt. „Etyka ochrony zwierząt”.
Napisz komentarz
Komentarze