Czy urzędnicy państwowi - pracownicy socjalni, nauczyciele czy funkcjonariusze służb mundurowych mogą czuć się w swojej pracy bezpiecznie? Niewątpliwie wielu z nich doświadczyło w swojej pracy różnych przejawów agresji
Dariusz Loranty na warsztatach, które odbyły się w ramach Międzynarodowej Konferencji Eksperckiej "Konflikty asymetryczne i wojny hybrydowe w XXI wieku", w WSBiP, przywoływał różne przykłady napaści słownych i fizycznych na urzędników państwowych, wielokrotnie spotykał się z nimi w swojej pracy. Często w powszechnej opinii zapomina się o tym, że zawody służące ludziom mogą być niebezpieczne. Jednocześnie należy pamiętać, że każdy urzędnik jest funkcjonariuszem publicznym i agresja z jego strony może być podstawą do zwolnienia. Inaczej jest w przypadku funkcjonariuszy służb mundurowych.
Trzydniowa konferencja w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w ostatnim dniu, skupiała się na bezpieczeństwie urzędników, a we wszystkich spotkaniach, jakie się na nią złożyły, uczestniczyło około 200 osób.
Bezpieczeństwo w pracy urzędnika publicznego
Jak przeciwdziałać różnym formom agresji na specjalnych warsztatach w Wyższej szkole Biznesu i Przedsiębiorczości mówił Dariusz Loranty, emerytowany policjant i negocjator.
- 25.05.2018 14:06 (aktualizacja 25.09.2023 03:18)
Napisz komentarz
Komentarze