Klub sportowy jest dla uczniów miejscem, w którym mogą nie tylko rozwijać swoje talenty, ale także integrować się z osobami pełnosprawnymi. W szkole, która jest miejscem kształcenia dzieci z niepełnosprawnością intelektualną do 24. roku życia, dużą rolę odgrywają trenerzy. To oni wyławiają talenty sportowe i pracują z podopiecznymi przez kilka lat. Później miejscem działalności sportowej są Warsztaty Terapii Zajęciowej. Niepełnosprawni sportowcy są także uwzględniani w miejskiej klasyfikacji. Dwa tygodnie temu podczas III Ostrowieckiej Gali Sportu osobną kategorię stanowili zawodnicy Olimpiad Specjalnych.
- mówi dyrektor szkoły Magdalena Wykrota-Skóra.
W gali wzięło udział 30 zawodników Klubu O. S. „Rywal” działającego w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Iłżeckiej 33, ich Rodzice, trenerzy i zaproszeni goście. Spośród 30 zawodników Klubu O.S. „Rywal” trenerzy wybrali 8 osób, którzy wzięli udział w plebiscycie na najlepszego zawodnika i najlepszą zawodniczkę roku 2017.
Nominowani zawodnicy, to: Natalia Czuba, Patrycja Łojek, Małgorzata Górczyńska, Grzegorz Dwojak, Piotr Gierada, Krzysztof Wosiek, Marcin Spyra i Tomasz Tekierka.
Wszyscy uczniowie w szkole, otrzymali karty do głosowania i mieli możliwość wybrania przez siebie 2 zawodników spośród 8 nominowanych osób. Komisja w składzie 3 trenerów i uczeń policzyła głosy, wybierając dwójkę zwycięzców. Zawodniczką Roku 2017 została Natalia Czuba, natomiast Zawodnikiem Roku 2017 został Grzegorz Dwojak.
Klub Olimpiad Specjalnych "Rywal” działa przy szkole specjalnej w Ostrowcu od 2009 roku, a dzisiejsza Gala Sportu, to jeden z punktów Powiatowego Roku Rodziny.
Napisz komentarz
Komentarze