Uczestnicy projektu uważają, że nawet najmniejszy przejaw życzliwości, nie pozostaje bez znaczenia.„Kindnessmatters’’ – to organizacja założona przez Johna Magee – autora bestsellerowej pozycji o tym samym tytule. Książka nawiązuje do istoty bycia uprzejmym i życzliwym. Autor zachęca czytelnika do głębszej analizy i zrozumienia nieocenionych wartości wynikających z godnego postępowania.
John Magee jest również inicjatorem pięknego projektu o nazwie ,,30 Day challenge’’, który polega na 30 dniowym relacjonowaniu aktów życzliwości. Udział w tym projekcie naszych uczniów, z klasy 3d pod opieką A. Nowak-Musiał, polegał na tym, że przez 30 dni każdy robił coś miłego, życzliwego dla innych i nagrywał swoje pomysły w krótkich filmikach video, oczywiście w j. angielskim.Okazało się, że nauka języka może być niezwykle ciekawa, kreatywna, fascynująca i przede wszystkim, w tym przypadku szlachetnie uatrakcyjniona świadomością bycia życzliwym.
W dzisiejszych czasach pozytywne nastawienie to fundamentalny proces prowadzący do szczęścia, dlatego uśmiech, życzliwość, szczera pomoc, miłe słowo to elementy mające wpływ na dobre samopoczucie innych, również nas samych.- Jeśli jest Ci smutno, pociesz kogoś innego, a z pewnością poczujesz się lepiej. Często bycie życzliwym, odbierane jest jako słabość, ale nie bójmy się uśmiechać, gdy się uśmiechasz cały świat uśmiechnie się z Tobą. Niezwykle ważne w naszym życiu są miłe słowa- komplementy. Trudno jest być miłym, gdy skupiamy swoją uwagę na niepowodzeniach, problemach, braku pieniędzy, porównywaniu się do innych. Jednak wszystko zależy od ukierunkowania naszych myśli. Dlaczego mielibyśmy nie cieszyć się z tego, co osiągnęliśmy, z tego, co już mamy, z tego, że mamy bliskie osoby, które odwzajemnią dobre słowo i uśmiech. Bądźmy świadomi szczęścia, którego nie dostrzegamy. Bądźmy uprzejmi dla ludzi, którzy są niemili, prawdopodobnie to oni potrzebują tego najbardziej. Każdego dnia mamy niebywałą moc sprawić, że czyjeś życie nabierze innych barw, będzie piękniejsze lub zmienimy je na lepsze. To właśnie potęga miłych słów, które mają istotny wpływ na nasze postrzeganie świata i ludzi.
„Jestem niezwykle szczęśliwa, że mieliśmy szansę uczestniczyć w tym projekcie. Moi uczniowie i ja staliśmy się bardziej świadomi tego, jak ważna jest życzliwość w życiu każdego człowieka. Praca w szkole i kontakt z uczniami utwierdziły mnie w przekonaniu, że mogę inspirować, uczyć szacunku, tolerancji, akceptacji, wyrażania siebie, a co najważniejsze- mam niebywałą moc, aby pokazać, że najważniejsze w życiu jest to, w jaki sposób postępujemy i traktujemy innych.Możemy dać piękny przykład i sprawić, że świat będzie piękniejszy. Możemy robić cudowne rzeczy, nie oczekując nic w zamian.Pamiętajmy, uśmiech to najpiękniejsza rzecz, jaką możemy mieć na sobie.”
- mówi Anna Nowak-Musiał.
Uczniowie Bronka z opiekunem jako oficjalni ambasadorzy życzliwości ubiegają się o tytuł Akademii Życzliwości.
Napisz komentarz
Komentarze