"Leczenie skolioz idiopatycznych w świetle współczesnej wiedzy" - to tytuł VI Międzynarodowej Konferencji naukowo-szkoleniowej metody FED, która odbywała się w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniach od 21 - 23 października.
Konferencja trwa 3 dni, program mamy dość rozbudowany, w sumie 32 wystąpienia, 32 wykłady więc jest to naprawdę poważna konferencja - Marek Wiecheć fizjoterapeuta
Skoliozy idiopatyczne i wady kręgosłupa to poważny problem powstających u dzieci w wieku rozwojowym.
Skoliozy idiopatyczne jak sama nazwa wskazuje powstają nie wiadomo dlaczego. My leczymy już skutki działania skolioz, ponieważ jest to choroba ogólnoustrojowa, dająca wiele powikłań, różnych narządów, szczególnie do układu oddechowego, a również upośledza funkcję mięśnia sercowego - Zbigniew Śliwiński, Dyrektor Instytutu Fizjoterapii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Jedną z form leczenia skolioz idiopatycznych jest metoda FED. Jest to metoda zachowawcza, polegająca na bezinwazyjnym doprowadzeniu zmniejszenia deformacji kręgosłupa, a nawet jej całkowitej korekcji. Polska jest jednym z tych krajów w Unii Europejskiej w którym znajduje się największa liczba ośrodków zajmujących się tą metodą leczenia. Jednym z takich ośrodków jest centrum rehabilitacji MARKMED w Ostrowcu Św.
Wyniki są zadowalające, nie jest to 100%, bo w medycynie nie ma wyników stu procentowych. Te wyniki, które mamy u naszych dzieci, u naszych pacjentów są zadowalając e- Marek Wiecheć fizjoterapeuta.
Wyniki pracy ostrowieckiego centrum konsultował obecny na konferencji twórca metody FED - Profesor Santos Sandre Fernandes
Oprócz tego, że miałem konsultacje w ostrowieckim centrum rehabilitacji, byłem również w Zielonej Górze. Widzę, że ta metoda FED naprawdę przynosi dobre rezultaty, jestem bardzo zadowolony, gdyż wiele dzieci zostało w ten sposób wyleczonych ze skolioz i innych schorzeń.
Aby lekarz mógł leczyć metodą FED, musi mieć do tego wyselekcjonowany sprzęt, dlatego na konferencji obecni byli też przedstawiciele Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie z Instytutu Inżynierii Biomedycznej.
Bardzo chętnie tu przyjeżdżamy, słuchamy co użytkownicy tych sprzętów mają nam do powiedzenia, co by chcieli tak naprawdę zmienić, co działa, co nie działa - dr Grzegorz Śliwiński z Instytutu Inżynierii Biomedycznej Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie
W organizację konferencji zaangażowała się także Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości, która swój zamiejscowy wydział fizjoterapii ma w Tomaszowie Mazowieckim.
Ma to dla nas duże znaczenie, że właśnie w naszej uczelni, że w naszych murach, właśnie taka konferencja się odbyła - Izabela Zaborowska, rektor WSBiP w Ostrowcu Św.
Międzynarodowa Konferencja w Ostrowcu Świętokrzyskim jest powodem do dumy. Patronat honorowy nad konferencją objął starosta powiatu ostrowieckiego Zbigniew Duda.
Napisz komentarz
Komentarze