Projekt „Opaska – Asystent Ratownika” zakłada dostarczenie kluczowych informacji o człowieku, gdy niezbędna jest pomoc w chwili zagrożenia jego zdrowia lub życia. Za pomocą aplikacji w telefonie komórkowym (NFC) ratownik może przystąpić do czynności w ciągu 0,8 sekundy. Oferowany sposób dostępu przez nośnik danych jest jednym z najszybszych w swej kategorii, przy zachowaniu niezależności od warunków atmosferycznych, energetycznych i telekomunikacyjnych. Opaska nie wymaga źródła zasilania.
Dzięki pomocy finansowej autorzy opaski Adrian Pikus i Emilian Ścibisz mieli okazję zaprezentować swój pomysł na: Salonie Innowacji „Brussels Innova” – 2015 oraz Międzynarodowych Targach Wynalazczości SIIF – 2015, przed jury składającym się z m.in. z inżynierów z całego świata. Z Brukseli i Seulu przywieźli medale.
Adrian Pikus i Emilian Ścibisz są także laureatami organizowanego przez FSNT – NOT Ogólnopolskiego Konkursu „Młody Innowator” 2014 – specjalne wyróżnienie Prezes NOT p. Ewy Mańkiewicz – Cudny, VII Olimpiady Innowacji Technicznych 2014 – 3 miejsce w Polsce w kategorii „Pomysł techniczny”. Za projekt „Opaska – Asystent Ratownika” zostali również wyróżnieni brązowym medalem na Warszawskiej Międzynarodowej Wystawie Wynalazków – IWIS 2014, organizowanej przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów. Swój projekt zademonstrowali także w Centrum Nauki Kopernik podczas XXII Giełdy Wynalazków Nagrodzonych na Światowych Wystawach Wynalazków w 2014 r. Cieszył się on dużym zainteresowaniem nie tylko mediów.
W finale Festiwalu Naukowego E(x)plory 2015, Adrian i Emilian za swoją pracę otrzymali wyróżnienie. Na największym w Europie Międzynarodowym Konkursie INFOMATRIX 2015, który odbywał się w stolicy Rumunii – Bukareszcie, zdobyli brązowy medal oraz złoty w turnieju piłkarskim.
Konkurs „Młody Wynalazca 2015″ organizowany przez Fundację HALLER pro inventio, to kolejny sukces – wyróżnienie – voucher o wartości 3000 zł do wykorzystania w Giełdzie Wynalazków 2016 (CNK Warszawa – luty 2016).
Napisz komentarz
Komentarze