Hejt bywa często reakcją na nudę, sposobem na zdobycie pozycji w sieci, pokazaniem znajomym swojej siły, odreagowaniem swoich niepowodzeń, przejawem zazdrości. Zazwyczaj jest nieprzemyślany. Hejt, czyli obrażanie, ośmieszanie czy poniżanie innych to jedna z form cyberprzemocy. Poczucie anonimowości w sieci nasila takie zachowania.
To niczemu nie służy. To służy tylko temu, aby kogoś zranić obniżyć mu energię. Żeby pokazać innym, że ten człowiek jest gorszy niż inni. Wynika, to z naszych przekonań, że my szukamy u ludzi tych słabych punktów
-mówi Cezary Fryszkiewicz, psychiatra
Uczestnicy konferencji mieli możliwość dowiedzieć się miedzy innymi jak radzić sobie z hejtem. W takie działania angażują się również radni Młodzieżowej Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.
To, w jaki sposób będą nas odbierać inni w sieci zależy od nas i od naszego zachowania. Warto o tym pamiętać podejmując różne działania w sieci i wykorzystać możliwości, jakie daje internet w pozytywny sposób. Organizatorem konferencji było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przy współpracy Centrum Rozwoju Lokalnego i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Napisz komentarz
Komentarze