Najważniejszym celem programu realizowanego przez Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem i w przestarzałych domowych piecach.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w sobotę, na terenie targowiska miejskiego w Starachowicach prowadził kampanię informacyjną.
Naszym celem jest uświadamianie mieszkańców. Przekazujemy informacje z zakresu realizowanych programów, takich jak: „Czyste Powietrze”, „Moja Woda”, „Agroenergia” czy „Mój Prąd”. Doradcy energetyczni dziś prowadzą proste quizy, podczas których można wygrać czujniki czadu. Chcemy zwrócić uwagę na zagrożenia związane z „cichym zabójcą”
-mówi Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
Wciąż zdarza się wiele przypadków, w których mieszkańcy ulegają zatruciu tlenkiem węgla. Podstawową przyczyną zatruć jest niepełne spalanie, do którego może dojść np. gdy zbyt szczelnie zamknięte są okna i brak jest właściwej wentylacji.
Musimy pamiętać, aby w mieszkaniach nie zatykać kratek wentylacyjnych, ponieważ może to stworzyć poważne konsekwencje, zwłaszcza dla zdrowia domowników. Program „Czyste Powietrze” cieszy się coraz większym zainteresowaniem w województwach podkarpackim, lubelskim, podlaskim, mazowieckim, wielkopolskim i świętokrzyskim.
Napisz komentarz
Komentarze