Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 21 kwietnia 2025 10:56
Reklama
Reklama
Reklama

Design na tle tradycji

Muzeum Zamkowe w Sandomierzu zaprasza na nową wystawę czasową zatytułowaną „10 lat istnienia marki Ćmielów Design Studio. Design na tle tradycji”.
Reklama dotacje unijne dla firm MŚP
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Podziel się
Oceń

Celem wystawy jest ukazanie bogatego dorobku powstałego na przestrzeni ostatnich 10 lat w pracowni wzorniczej Ćmielów Design Studio. Zaprezentowane zostaną użytkowe i dekoracyjne kolekcje oraz oryginalne obiekty artystyczne ukazujące rozwój ćmielowskiej porcelany, a także współczesne wzornictwo funkcjonujące na tle tradycyjnej manufaktury.

Reklama dotacje unijne dla firm

Autorami i kuratorami wystawy są: Marek Cecuła oraz Edyta Cieloch

Marek Cecuła jest dyrektorem artystycznym w Ćmielów Design Studio. To światowej sławy artysta, ceramik, projektant i pedagog, odznaczony najwyższym wyróżnieniem w dziedzinie polskiej kultury – Złotym Medalem  „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

Edyta Cieloch to artysta plastyk, projektantka i ceramik. Zawodowo także jest związana z Ćmielów Design Studio.

Wernisaż wystawy „10 lat istnienia marki Ćmielów Design Studio. Design na tle tradycji” odbędzie się w piątek, 7 lipca  o godz. 18.00 w Zamku Królewskim w Sandomierzu. Ekspozycja zostanie udostępniona dla zwiedzających w okresie od 8 lipca do 3 września 2023 roku.

Wystawa została przygotowana we współpracy Muzeum Zamkowego w Sandomierzu, Ćmielów Design Studio i Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A.

Wystawa została objęta honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr. hab. Piotra Glińskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego, Burmistrz Ćmielowa Joanny Suskiej oraz  Burmistrza Sandomierza Marcina Marca.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Lokalna.TV.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ćmielów Design Studio powstało w 2013 r. jako nowa marka Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. w celu wprowadzenia współczesnego wzornictwa do istniejącego asortymentu klasycznej porcelany produkowanej nieprzerwanie od 1790 r. Marka powstała z myślą o klientach poszukujących współczesnej estetyki, oryginalności i dobrego designu.

Ćmielów Design Studio jest pierwszą tego typu pracownią wzorniczą w Polsce, powstałą na styku przemysłu, sztuki i rzemiosła, tworzącą użytkowe i dekoracyjne kolekcje oraz oryginalne obiekty artystyczne.


Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama