Prace budowlane potrwają do kwietnia 2024 r. i będą podzielone na dwa etapy. W pierwszym będą one dotyczyć m.in. holu oraz części wejściowej. To właśnie tam powstanie bioteka, która składać się będzie z biblioteki, mediateki (czytelni) oraz sali społeczności lokalnej. W Eko Szkole będą również specjalne sale edukacyjne: Ziemia, Recycling, Matematyki, a także językowe z możliwością podziału na dwa studia. Pojawią się Laboratoria Przyszłości, które będą składać się z dwóch sal: warsztatowej oraz „czystej”, gdzie będą odbywać się zajęcia z robotyki, fotografii oraz mody. W przebudowanym budynku nie zabraknie Sali Zielonej Strefy Relaksu, której głównym zadaniem będzie stworzenie idealnego miejsca do wyciszenia dzieci.
Jednym z elementów Eko Szkoły jest edukacja starachowickich nauczycieli. Dzięki zdobytej wiedzy osoby te będą mogły w świadomy sposób kształtować światopogląd młodzieży i uwrażliwić ją na potrzebę dbałości o środowisko naturalne oraz partycypacji społecznej w rozwijaniu eko-miasta.
Centrum Kreatywności Pałacyk, Eko Szkoła, międzypokoleniowy Ogród Społecznościowy czy Centrum Aktywności Społecznej to tylko część zadań, jakie Starachowice realizują dzięki pozyskaniu funduszy norweskich. Miasto to znalazło się w gronie 29. zwycięskich samorządów, spośród ponad 200 w całej Polsce, które starały się o fundusze norweskie w ramach programu Rozwój Lokalny.
Napisz komentarz
Komentarze