Uczniowie będą mogli ćwiczyć nie tylko strzelanie do tarczy, ale również uczestniczyć w symulacji akcji, np. w ruinach budynków czy na otwartym polu, wykorzystując broń zarówno krótką, jak i długą zsynchronizowaną z zamieszczonym w niej odbiornikiem.
Chcemy, żeby młodzież w dobrych, higienicznych i bezpiecznych warunkach uczyła się koordynacji, pewnego zachowania, taktyki strzelania, by później zgodnie ze swoim profilem nauczania wyruszyć na strzelnice poważniejszego typu
- mówi dyrektor Niepublicznego Technikum im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowcu Świętokrzyskim, Izabela Pustuła.
W klasach przygotowania wojskowego młodzież w ostrowieckim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego uczy się od dwóch lat. Praktyczne zajęcia z obronności realizuje w 3 Sandomierskim Batalionie Radiotechnicznym. Otwarta 17 lutego strzelnica multimedialna wzbogaci praktyki.
Jest to taki początek szkolenia kandydata do dobrowolnej, zasadniczej służby wojskowej lub terytorialnej służby wojskowej. Taka osoba będzie miała już podstawy, będzie wiedziała jak wygląda karabin, w jaki sposób zgrywa się przyrządy celownicze
- mówi szef Ośrodka Zamiejscowego CWCR w Kielcach, płk Jarosław Molisak.
Edukacje w klasach mundurowych aktywnie wspierają żołnierze. Szkoła współpracuje m.in. z Centrum Przygotowań Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce. Koleżeńskie więzi i integracja doskonale wpisują się w realizowane projekty takie jak szkoła przetrwania.
Napisz komentarz
Komentarze