Dyrektor Muzeum Historyczno-Archeologicznego, dr Andrzej Przychodni jest zadowolony z całościowego efektu. Udało się go osiągnąć poprzez powrót do różnych elementów, które przez krótki okres czasu funkcjonowały w obiekcie. Do najbardziej spektakularnych elementów odtworzonych podczas remontu są parkiet taflowy, a także tarasy: północny i południowy.
W tarasie południowym odtworzono m.in. granitową posadzkę z różą wiatrów w trzech ujęciach. Przestrzeń ta może być wykorzystywana przy okazji wydarzeń plenerowych. Nie można również zapomnieć, że w Pałacu Wielopolskich pojawiły się udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.
Remont w Pałacu Wielopolskich to część zadania, w którego skład wchodziły również modernizacja wystawy stałej oraz podziemnej trasy w muzeum na Krzemionkach. Łączny koszt inwestycji to ponad 16 milionów złotych, z czego ok. 9.5 miliona złotych ze środków własnych dołożyło starostwo.
Prawdopodobnie pierwszą wystawą jaką zwiedzający będą mogli obejrzeć w Pałacu Wielopolskich będzie wystawa czasowa dotycząca badań archeologów polskich na Ukrainie na przełomie XIX i XX wieku.
Reklama
Zakończono prace budowlane w Pałacu Wielopolskich
Od sierpnia 2019 roku w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach trwał gruntowny remont. W ostatnich tygodniach prace budowlane zostały zakończone. Zanim jednak w obiekcie pojawią się goście, trzeba przetransportować do Częstocic zbiory i wyposażenie pałacu, które obecnie znajdują się w Krzemionkach.
- 18.01.2022 13:04
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze