W województwie świętokrzyskim wnioski na wybudowanie instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, wiatraków czy magazynów energii będą mogli składać rolnicy zamieszkujący gospodarstwa wiejskie od jednego do trzystu hektarów, na których działalność musi być prowadzona przynajmniej przez rok przed złożeniem wniosku. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach preferuje instalacje hybrydowe.
Przyszli beneficjenci muszą spełniać jeszcze kilka dodatkowych warunków takich jak: wystąpienie o dotację na nową instalację fotowoltaiczną, użytkowanie nowo powstałej instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła lub magazynu energii minimum przez 3 lata, czy nie korzystanie równolegle z innych form dofinansowania fotowoltaiki. Jeżeli jednak beneficjent nie posiada środków finansowych na realizację tej inwestycji, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ma ofertę kredytu.
- W przypadku osób fizycznych: oprocentowanie wyniesie 3%, kredyt na 15 lat, możemy sfinansować 100% kosztów kwalifikowanych. W przypadku, gdy beneficjent posiada działalność oprocentowanie wyniesie 2,5%. Jest to oprocentowanie stałe, które przez okres 15 lat się nie zmieni
- mówi Ryszard Gliński, prezes WFOŚiGW w Kielcach.
AgroEnergia to kolejny z projektów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, który ma zachęcić do ekologicznego postrzegania, tym razem świętokrzyskich rolników. Nabór wniosków będzie ciągły aż do wyczerpania funduszy, których w tej transzy zabezpieczono dwa miliony osiemset tysięcy złotych.
Napisz komentarz
Komentarze