Apeluję o rozważenie zaszczepienia uczniów. Taki program jest przygotowany. Mam nadzieję, że rodzice poważnie podejdą do tego problemu, bowiem wymagana jest ich zgoda.
- mówi Marzena Dębniak, starosta Powiatu Ostrowieckiego.
Rodzic wyrażając zgodę na szczepienie musi dokładnie wypełnić kwestionariusz, pamiętać o alergiach i chorobach dziecka. Akcję szczepień powinna poprzedzić kampania informacyjna.
W szkołach średnich są uczniowie pełnoletni, którzy mogą samodzielnie podjąć decyzję. Właśnie ich postawa mogłaby być przykład dla młodszych kolegów.
Z harmonogramu opracowanego przez resort zdrowia wynika, że szczepienia mają rozpocząć się 13 września i potrwać do 19.
Szczepienia uczniów nie będą w szkołach, tylko w szpitalu. W naszym szpitalnym punkcie szczepień. Przy szczepieniu musi być obecny lekarz pediatra.
- informuje Adam Karolik, zastępca do spraw medycznych dyrektora ZOZ.
Szczepienia przeciwko COVID-19 to temat który powraca, zwłaszcza w świetle zapowiedzi o zbliżającej się kolejnej fali pandemii.
Dziś trudno przewidzieć, jakie efekty przyniesie akcja szczepień wśród uczniów. Z pewnością w ostatnim czasie dostępność szczepionek i punktów szczepień wzrosła. Mobilne i plenerowe punkty pojawiają się podczas imprez sportowych, festynów, czy dożynek.
Napisz komentarz
Komentarze