W rajdach na orientację udział wziąć może każdy bez względu na wiek. Z tego powodu organizatorzy przygotowali dwie trasy.
Trasa rodzinna będzie nieco łatwiejsza i w takim optymalnym wariancie będzie miała około 25. kilometrów. Wystarczy jednak zdobyć na tej trasie jeden punkt kontrolny, żeby być sklasyfikowanym, także rodziny mogą same decydować o tym jak długą będą na trasie i ile punktów kontrolnych zdobędą
mówi organizator rajdu, Barbara Pasik.
Pozostałe punkty kontrolne będą oznaczone w terenie jako kwadrat składający się z dwóch trójkątów, białego i pomarańczowego. Każdy punkt kontrolny będzie opisany swoim numerem i nazwą taką jak na mapie, a także będzie wyposażony w specjalny kod.
Taki kod trzeba będzie wpisać w karcie startowej, która otrzyma każdy uczestnik. To będzie weryfikacja czy dany uczestnik był na tym punkcie. W każdym punkcie będzie znajdował się mazak, ale warto mieć ze sobą długopis lub ołówek na wypadek, gdyby tego mazaka jednak nie było
mówi organizator rajdu, Adrian Małkiewicz.
Należy pamiętać, że podczas rajdu nie można korzystać z nawigacji. Na starcie każdy uczestnik wyposażony zostanie w tradycyjną mapę. Pozostałe informacje można znaleźć na facebookowym profilu rajdu. Aby wziąć w nim udział należy się na niego zapisać na stronie rowerowykraj.pl. Organizatorem rajdu na orientację jest Stowarzyszenie Pasikonik.
Napisz komentarz
Komentarze