Od czwartego aż do pierwszej połowy pierwszego tysiąclecia przed naszą erą w Krzemionkach rozwijało się górnictwo krzemienia pasiastego. Zwiedzający rezerwat będą mogli dowiedzieć się jak ówcześni ludzie mieszkali, w jaki sposób przygotowywali sobie żywność, jak zdobywali środki do życia.
Na naszej wystawie stałej będzie można zobaczyć nie tylko informacje o górnictwie krzemienia neolitycznego na tym terenie, ale także cały kontekst tego, co tutaj się działo
- mówi dr Szymon Modzelewski.
Otwarcie Krzemionek cieszy się dużym zainteresowaniem. Kopalnię chcą zobaczyć turyści z wielu części Polski. Z jednym z nich udało nam się porozmawiać. Okazało się, że pochodzi z okolic Ostrowca Świętokrzyskiego, ale obecnie mieszka we Wrocławiu. Miał jednak okazję zwiedzić to miejsce w przeszłości.
Zrobiło na mnie dość duże wrażenie. W porównaniu do tego, co pamiętam, jest o wiele lepiej odnowione, przewodnik bardzo fajnie opowiadał i można dość dużo informacji wynieść na przyszłość
- mówi turysta Czarek.
Turyści chcący zobaczyć wystawę oraz przejść się trasą podziemną muszą pamiętać o wcześniejszej rezerwacji telefonicznej lub mailowej. Wszystkie informacje podane są na stronie Krzemionek.
Napisz komentarz
Komentarze