Dzięki regularnym treningom, i zaangażowaniu osób niepełnosprawnych oraz pomocy trenerów mogą oni uprawiać ten sport, który jest również formą terapii.
Każdy, kto stanął na nartach i poczuł ten szum w uszach, poczuł ten wiatr, ten ślizg wie, że to jest coś pięknego i przyjemnego i dlatego też w naszym oddziale mamy też program związany z uprawianiem narciarstwa zjazdowego. Dlaczego jeżeli my jeździmy to dlaczego nasi nie mogą jeździć? Czasem dochodzi do takich sytuacji - bardzo przyjemnych, gdzie zawodnik przerasta umiejętności opiekuna.
mówi - Wioletta Kubacka - Klub Olimpiad Specjalnych Oddział Wielkopolska-Konin
Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w narciarstwie zjazdowym osoby niepełnosprawne mają dzięki rywalizacji w zawodach, takie po raz 3 odbyły się w Bałtowie, jednak w tym roku w innym wymiarze.
Robimy pierwszy raz coś ponad regionalnie czyli robimy makroregionalny mityng w narciarstwie alpejskim, mamy cztery województwa. Oprócz świętokrzyskiego przyjechali do nas przyjaciele z wielkopolski-konin, kujawsko-pomorskiego i ze śląska.
mówi - Remigiusz Woźniak - Trener Klubu Olimpiad Specjalnych WTZ "Szansa" w Ostrowcu Świętokrzyskim
Zorganizowanie Mityngu w takiej formule było dużym wyzwaniem dla organizatorów. W I Makroregionalnym Mityngu Narciarstwa Zjazdowego Olimpiad Specjalnych powalczyło 50 zawodników, część z nich przygotowuje się do X Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2020.
Napisz komentarz
Komentarze