Zwieńczeniem kilkudniowej pracy nad sobą, nad emocjami i aktorskim warsztatem było przedstawienie przez każdego uczestnika - etiudy teatralnej, czyli krótkiego utworu w sztuce, który ma doskonalić grę aktorską, Ta forma była nietypowa, bo "wywiedziona ze słowa". Każdy na swój sposób przedstawił wybrany utwór.
Nie ma definicji "wywiedzionego ze słowa". Wywodzimy z tekstu, z wiersza czyli idziemy dalej. Albo w etiudę teatralną, albo w rożne znaczenia albo w dodatkowy podtekst. Tutaj dozwolone są różne chwyty czyli autor ma pole do popisu. Najważniejsze aby było to dobre artystycznie.
- mówi Elżbieta Baran - instruktor warsztatów teatralnych
Słowo i gest najlepiej uczy jak wyrażać swoje emocje i mieć świadomość własnego ciała, uczestnikom dała też wiele innych korzyści.
Uczestnictwo w warsztatach uczy zwalczania własnych kompleksów, słabości, tremy przed wyjściem na scenę. Udowadniamy sobie, że nie mamy żadnych granic, że możemy przedstawić siebie publiczności.
- mówi Bożena Gniazdowska - uczestniczka warsztatów teatralnych
W 6-osobowej grupie były zarówno dzieci, jak i dorośli. Międzypokoleniowa integracja dodatkowo zbliżyła do siebie uczestników, dając sobie wsparcie w gorszych chwilach. Dziś, po zakończeniu warsztatów jednogłośnie stwierdzają, że wspólnie spędzone cztery dni to był wyjątkowy czas, który pozwolił im się otworzyć.
Aktorzy korzystają z wakacyjnej przerwy aby we wrześniu ponownie spotkać się i przeżyć artystyczną przygodę.
Napisz komentarz
Komentarze