Teraz wystarczy tylko przyjść do Urzędu Gminy i na miejscu złożyć odpowiednie dokumenty, można również wypełnić wniosek z pomocą pracowników. To ułatwia procedury, ponieważ gmina Bałtów jest jedną z najdalej oddalonych od Kielc - mówił na spotkaniu z mediami wójt Hubert Żądło. Z niektórych załączników zrezygnowana a formularze uproszczono by z pieniędzy mogło skorzystać jak najwięcej mieszkańców.
We wnioskach o dofinansowanie, które są składane przez Beneficjentów od dnia 01.07.2019 r. kosztami kwalifikowanymi są jedynie koszty robót ponoszone po dniu złożenia wniosku o dofinansowanie, z wyłączeniem dokumentacji projektowej i audytu energetycznego, które mogą być wykonane wcześniej. Koszty robót poniesione przed dniem złożenia wniosku stanowią koszt niekwalifikowany.
- informuje WFOŚ w Kielcach.
W tej chwili podpisaliśmy już umowy na dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze” na 31 milionów złotych i oczekujemy, że do końca roku ta kwota będzie większa.
– wylicza Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Kielcach.
Program "Czyste Powietrze" umożliwia między innymi wymianę pieców węglowych tzw "kopciuchów" na ekologiczne, ocieplanie budynków i instalację odnawialnych źródeł energii. Świętokrzyscy parlamentarzyści: poseł Andrzej Kryj i senator Jarosław Rusiecki zaapelowali do innych włodarzy, aby tworzyli takie punkty obsługi dla Beneficjentów i zachęcali mieszkańców do skorzystania z możliwości dofinansowania.
W województwie świętokrzyskim, na chwilę obecną, wnioski do programu "Czyste Powietrze" przyjmowane są w gminie Raków, Klimontów, Wiślica, Gnojno, Pińczów, Stopnica, Rytwiany i Staszów.
Program „Czyste Powietrze” działa od września 2018 r. Budżet programu do 2029 roku wynosi 103 mld zł. W jego ramach ma nastąpić poprawa efektywności energetycznej co najmniej 3 mln budynków mieszkalnych oraz wymiana 3 mln nieekologicznych źródeł ciepła na źródła niskoemisyjne.
Napisz komentarz
Komentarze