Wielki ogień ponownie zapłonie w Amfiteatrze Parku Miejskiego. Jak co roku początek lipca w Ostrowcu należy do miłośników muzyki rockowej i blusa. Dwudniowa impreza rozpocznie się już w sobotę 13 lipca i potrwa do niedzieli.
Przesłuchania konkursowe będą trwać dwa dni i będą oceniane przez jury. W sobotę rozpoczną się o godzinie 15.00 a w niedzielę o 13.00
Skład jury to Paulina Lenda - Kozub, będąca laureatka wielu nagród m.in. na naszym festiwalu, Marcin Bracichowicz - polski muzyk i pan Krzysztof Dłutowski - założyciel składu "BREAKOUT".
- mówi Agnieszka Niedbała z MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim
Ale festiwal Wielki Ogień to nie tylko muzyka. W tym roku w drugi dzień festiwalu, po drugim dniu przesłuchań, coś dla siebie znajdą miłośnicy książek
Po przesłuchaniach chwila odpoczynku od muzyki i spotkanie autorskie. Promocja książki Krzysztofa Skiby "Skiba ciągle na wolności, autobiografia łobuza", po której poznamy wyniki i zapoznamy się z laureatami tegorocznej edycji festiwalu.
Podczas XIII edycji WIELKIEGO OGNIA na ostrowieckiej scenie nie zabraknie gwiazd. Sobotni wieczór wypełni koncert Natalii Sikory, zwyciężczyni programu „The Voice of Poland”, która w 2018 roku wydała płytę „Tribute to Mira Kubasińska. "Nocny Kochanek" zagości na scenie amfiteatru w niedzielę, 14 lipca o godzinie 20.30.
Przez cały czas trwania wydarzenia nie zabraknie lokalnych akcentów i atrakcji dla najmłodszych. Zarówno w sobotę jak i w niedziele w Amfiteatrze w Parku Miejskim będzie można oglądać fotografie Miry Kubasińskiej z różnych etapów życia artystki. Pojawi się cykl zabaw dla najmłodszych "Mały Rozrabiaka". Po przesłuchaniach konkursowych w niedzielę po raz pierwszy na dużej scenie wystąpi "THE HOODS"- lokalny zespół familijny, który powstał z pasji do muzyki.
Celem Festiwalu Wielki Ogień jest popularyzacja muzyki, wspieranie i promocja zespołów muzycznych, tworzenie warunków do wymiany doświadczeń artystycznych pomiędzy debiutantami a uznanymi zespołami i przede wszystkim upowszechnianie dorobku artystycznego pochodzące z Ostrowca Miry Kubasińskiej.
Patronka festiwalu, Mira Kubasińska, urodziła się w pobliskim Bodzechowie, ale w Ostrowcu Świętokrzyskim mieszkała, chodziła do szkoły, a przede wszystkim doskonaliła swój talent wokalny w Zespole Pieśni i Tańca w Zakładowym Domu Kultury (dziś uliczka, którą biegała na próby nosi jej imię). Z tym zespołem właśnie koncertowała w Rzeszowie i tam usłyszał ją Tadeusz Nalepa i zaprosił do zespołu "Breakout". Tak rozpoczęła się wielka kariera piosenkarska Miry Kubasińskiej, której od pięciu lat nie ma już wśród nas.
Ale pozostały jej nagrania, płyty i niezapomniane przeboje. Niezapomniane również dzięki ostrowieckiemu festiwalowi, bowiem jednym z warunków uczestnictwa w nim jest przedstawienie przez uczestników interpretacji wybranej piosenki z repertuaru Miry.
Napisz komentarz
Komentarze