W VII Ogólnopolskim Konkursie Młody Innowator Adrian i Emil, otrzymali nagrodę specjalną Prezesa FSNT-NOT p. Ewy Mańkiewicz – Cudny, za interdyscyplinarny charakter projektu i wrażliwość społeczną. Na VIII Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS 2014, która odbywała się od 14 do 16 października 2014 r. na Politechnice Warszawskiej uczniowie popularnego THM otrzymali za swój pomysł brązowy medal.
To jednak nie koniec wspaniałej passy Adriana Pikusa i Emiliana Ścibisza, chłopcy pomimo tego, iż mają już indeksy na wszystkie uczelnie techniczne w kraju, rozbudowują napisaną aplikację i zgłaszają do udziału w kolejnych konkursach. Otrzymaliśmy informację, że ich praca weźmie udział w Regionalnym Festiwalu Naukowym E(x)plory 2015 , który odbędzie się 30 stycznia 2015 r. w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Chęcinach. Prowadzimy również rozmowy o przetestowaniu opaski w warunkach rzeczywistych – mówi Radosław Moskal.
Opaska, którą człowiek mający problemy zdrowotne, może nosić np. na ręku, zakłada dostarczanie kluczowych informacji, gdy niezbędna jest pomoc w chwili zagrożenia jego zdrowia lub życia.
Oferowany sposób dostępu przez nośnik danych jest jednym z najszybszych w swej kategorii przy zachowaniu niezależności od warunków atmosferycznych, a także telekomunikacyjnych. Odczyt informacji identyfikujących pacjenta jest szybki, ponieważ wszystkie informacje znajdują się na opasce odpowiednio skonfigurowane w sposób indywidualny dla każdego użytkownika. W celu pobrania informacji z nośnika właściciela opaski ratownik medyczny lub lekarz musi posiadać urządzenie pracujące z systemu Google Android w wersji minimum 4.0 (telefon komórkowy ratownika) wraz modułem NFC oraz dostęp do Internetu za pomocą którego odbywa się aktualizacja baz danych chorób, leków itp.
Napisz komentarz
Komentarze