Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Kunów może już budować nową oczyszczalnię

To już pewne. Gmina Kunów otrzymała gwarancję dofinansowania budowy nowej oczyszczalni ścieków. Dotychczasowa, jak już informowaliśmy w jednym z naszych programów, jest przestarzała i nie spełnia obecnych standardów.
Reklama dotacje unijne dla firm MŚP
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Podziel się
Oceń

Dodatkowym argumentem, który przeważył o budowie nowej oczyszczalni ścieków są kwestie finansowe. Gmina Kunów korzysta bowiem w ramach aglomeracji ostrowieckiej z niedawno zmodernizowanej i rozbudowanej oczyszczalni w tym mieście i ponosi za to duże opłaty. Dlatego postanowiono na budowę własnej, nowoczesnej i obsługującej całą gminę oczyszczalni ścieków.

Reklama dotacje unijne dla firm

Wartość tego przedsięwzięcia to ponad 16 mln zł, z czego teraz gmina Kunów otrzyma  ponad 7 mln zł. Resztę gmina musi dołożyć z własnego budżetu.  Ponieważ inwestycja ma być prowadzona przez 2 lata, gmina liczy na pozyskanie kolejnych dotacji. A początek prac  przy budowie nowej kunowskiej oczyszczalni ścieków zaplanowano na ten rok. 

 

 

    

  
   

 


Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. LOKALNA GRUPA MEDIOWA z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama