W punktach do głosowania tłumów nie było. Co chwila ktoś się przychodził by zagłosować i w ten sposób nie tylko wybrać określone projekty, ale także wziąć odpowiedzialność za to, jak będzie wyglądało miasto i jak będzie się w nim żyło. Bo realizowanie Budżetu Obywatelskiego to tak naprawdę przejęcie fragmentu władzy przez mieszkańców.
Ci, którzy przyszli do punktów głosowania robili to z pełną świadomością swoich praw ale i oczekiwań. Głosując na wybrane pomysły, liczą, że zmienią lub poprawią jakość obecnego życia. Główna idea Budżetu Obywatelskiego dotyczy realizacji pomysłów jak najbardziej lokalnych, których władze czasami nie dostrzegają. Dlatego głosowano najczęściej na pomysły sąsiedzkie, dotyczące miejsca zamieszkania.
A na liście projektów inwestycyjnych, które można było popierać znalazły się takie pomysły jak budowa parkingu przy szpitalu, budowa osiedlowych terenów rekreacyjnych, instalacja monitoringu, czy remont terenu wokół jednego z bloków i wybrukowanie chodnika. Wśród propozycji kulturalnych najwięcej było tych dotyczących organizacji koncertów muzycznych, ale i wydania retrospektywnego albumu z fotografiami dawnego i współczesnego Ostrowca Św.
Napisz komentarz
Komentarze