We wtorek, 17 maja, w Domu Spokojnej Książki odbyły się warsztaty garncarskie. Dzieci miały okazję ulepić gliniane naczynia pod okiem ludowej artystki, Elżbiety Klimaczak.
Maj to miesiąc, w którym egzamin dojrzałości zdają absolwenci szkół średnich. Ich młodsi koledzy szlifują formę w konkursach przedmiotowych. Jednym z takich konkursów był „Maths & English – My Passion”, w którym udział wzięli uczniowie klas VIII szkół podstawowych.
W Domu Spokojnej Książki uczniowie ze szkoły podstawowej w Sadowiu poznawali dawne techniki drukarskie, pracując z prasą drukarską wzorowaną na maszynie Gutenberga. Samodzielnie układali czcionki i odbijali pieczęcie w laku, zdobywając certyfikat czeladnika drukarskiego.
W piątek, 6 maja, w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 1 odbył się konkurs matematyczno - przyrodniczy pod hasłem „Co dwie głowy to nie jedna”.
5 maja obchodzony jest Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
W piątek w Ostrowcu Świętokrzyskim została zorganizowana gra terenowa pod hasłem: „Gram dla Ziemi – Inwestuję w naszą Planetę”. Wydarzenie nawiązywało do obchodzonego 22 kwietnia, Światowego Dnia Ziemi.
Uczniowie z gminy Bałtów sprawdzili swoją wiedzę z zakresu pożarnictwa.
Co to znaczy, że logistyka jest wokół nas? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć uczestnicy konkursu plastycznego zorganizowanego przez Zespół Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Z myślą o młodych szczypiornistach, a przede wszystkim o dzieciach, które chcą aktywnie spędzić czas, to piłka ręczna była motywem przewodnim „Festiwalu Gier i Zabaw”, który w minioną sobotę odbył się w Szkole Mistrzostwa Sportowego.
W piątek, 1 kwietnia, czternastu uczniów ostrowieckiej Szkoły z Pasją im. Elżbiety Sołtys odebrali stypendia za bardzo dobre wynik w nauce.
Dzieci z Niepublicznego Przedszkola i Szkoły "Promyk" zadbały o świąteczny klimat. Wspólnie z rodzicami i wychowawcami robiły wielkanocne palmy.
W Szkole Podstawowej w Bałtowie oficjalnie otwarto stołówkę. .
Na ostatnich zajęciach w ramach Sobotniego Festiwalu Gier i Zabaw, który organizowany jest w ostrowieckiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, swoje umiejętności mogli poprawić młodzi adepci siatkówki.
W Katolickim Zespole Edukacyjnym w Ostrowcu Świętokrzyskim uczy się ok. 360 uczniów - 240 w szkole podstawowej i 120 w przedszkolu, a w ostatnim czasie przyjęto również kilkoro uczniów z Ukrainy.
Dla dzieci i rodziców swoje drzwi otworzyła Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Częstocicach.
Piłka nożna, siatkówka i piłka ręczna to najpopularniejsze sporty drużynowe w województwie świętokrzyskim. Młodzi adepci tych trzech dyscyplin będą mogli poprawić swoje umiejętności podczas „Sobotnich Festiwali Gier i Zabaw”. Zajęcia będą się odbywały w ostrowieckiej Szkole Mistrzostwa Sportowego.
W poniedziałek, 23 lutego, 60. uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 w Ostrowcu Świętokrzyskim odebrało z rąk prezydenta miasta, Jarosława Górczyńskiego stypendium o wartości 200. złotych.
W jaki sposób można pokazać dzieciom, że szkoła jest fajna? Odpowiedź wydaje się prosta - trzeba zrobić to, co im się podoba. W środę, przedszkolakom dużo frajdy sprawiła aktywność fizyczna w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Dwie szkoły, w Ćmielowie i Brzóstowej zostały zgłoszone do programu „Laboratoria Przyszłości”. Uczniowie szkół podstawowych skorzystają ze sprzętu zakupionego w ramach tego rządowego programu. W szkole w Ćmielowie zakupiona będzie stacja lutownicza, a w szkole w Brzóstowej powstanie studio nagrań.
O ekologię należy dbać, a wiedzę o niej przekazywać dzieciom od najmłodszych lat. O tym jak ważna jest ekologia w kontekście funkcjonowania naszej planety doskonale zdaje sobie sprawę uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Anna Popek, która została laureatką konkursu „Nauka z klasą”.
Każdego roku w szkołach prowadzi się większe i mniejsze remonty, po to by uczniowie mogli uczyć się w komfortowych warunkach. Tyczy się to nie tylko samych klas, ale również szatni gdzie uczniowie powinni mieć możliwość pozostawienia bezpiecznie swoich rzeczy osobistych. Takim przykładem jest Szkoła Podstawowa w Częstocicach.
Badania pokazują, że blisko pół miliona kobiet w Polsce nie stać na zakup podpasek i tamponów. Ponad 20% uczennic jest zmuszonych wyjść z zajęć szkolnych z powodu braku podpaski, 10% w ogóle nie wychodzi z tego powodu domu. Ponad 40% rodzin nie rozmawia w domu o miesiączce, temat jest szczególnie unikany na linii córka-ojciec. W odpowiedzi na te niepokojące statystyki fundacja „Różowa Skrzyneczka” montuje takie właśnie skrzynki w szpitalach, kinach, szkołach. Pierwsza pojawiła się w Szkole Podstawowej w Częstocicach. [ZOBACZ WIDEO]
Karate jest sztuką walki, ale nie agresji. Jest jednocześnie skuteczną, kontrolowaną odpowiedzią na atak. To również skuteczna nauka opanowania, stanowczości i pewności siebie. Dla wielu, tak jak dla Krzysztofa Borowca jest drogą, którą kroczą przez życie. We wtorek, 11 stycznia, shihan w imieniu Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin - Koronea pojawił się w ostrowieckiej Niepublicznej Szkole Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego, aby podpisać porozumienie o współpracy.
Egzamin Cambridge English przeprowadzany jest od 108. lat. Co roku przystępuje do niego około 5. milionów osób. W ostatniej edycji swoich sił spróbowało 113. uczniów z Ostrowca Świętokrzyskiego.
Puzzle, pluszaki, książki, gry edukacyjne i wiele, wiele innych rzeczy kupić za symboliczną kwotę mogliśmy w ostrowieckiej Szkole z Pasją, gdzie w sobotę odbył się kiermasz charytatywny. Zebrane pieniądze mają wspomóc czteromiesięczną Igę, która choruje na SMA. Dziewczynce pomóc może Zolgensma, czyli najdroższy lek świata.
W środę (8 grudnia) Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zorganizowało pokazowe zajęcia, które skierowane były do ósmoklasistów z ostrowieckich szkół podstawowych. Odbyły się m.in. pokazy fryzjerskie, na których przedstawiono techniki strzyżenia, upięć, jak również makijażu i pielęgnacji dłoni, z kolei w pracowni z obrabiarkami sterowanymi numerycznie zaprezentowano jak się nimi steruje oraz jak napisać program.
Z uśmiechem na ustach i niebieskimi akcentami podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przemaszerowali na ostrowiecki rynek w ramach „Niebieskiej Wędrówki”. Jest to jedna z akcji z okazji Europejskiego Tygodnia Autyzmu, który od 1996 roku odbywa się w pierwszym tygodniu grudnia. Ten czas ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby i problemy osób cierpiących na autyzm.
Eksperymenty z dziedziny fizyki i chemii, trening efektywnej nauki, koncentracja uwagi, gry logiczne, zajęcia językowe i sportowe - to aktywności pierwszaków z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim, którzy uczęszczają do klasy o przedłużonym pobycie.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Częstocicach, którzy mają emocjonalne problemy w tym roku szkolnym mogą korzystać ze specjalnej salki terapeutycznej. To tu odbywają się zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Przejdź do kategorii