Ochotnicza Straż Pożarna w Janiku działa i pomaga już od stu lat i z okazji tego jubileuszu, w niedzielę o godzinie 12:00 odbędzie się oficjalna uroczystość.
Zakończenie wakacji z gwiazdorską obsadą w Starachowicach. Tereny Zielone MOSiRu będą przez najbliższy weekend wypełnione muzyką i aktywnością.
Historia ostrowieckiego hutnictwa ma swoje początki w XVI wieku. W okolicach Ostrowca swój warsztat prowadził wówczas Erazm Niedźwiedź. Trzy stulecia później, został uruchomiony zakład wielkopiecowy w Kuźni, który w tym roku obchodzi 210. rocznicę powstania. Z tej okazji, Muzeum Historyczno-Archeologiczne organizuje II Ostrowieckie Spotkania Historyczne.
W najbliższą niedzielę, 3 września za plony podziękują rolnicy z gminy Ćmielów. Gospodarze i goście będą świętować nad zbiornikiem Topiołki.
Dożynki - to najważniejsze święto dla wszystkich, którzy związani są z ziemią i jej plonami. Obchody tego wydarzenia przypadają na czas, gdy pustoszeją pola, a praca na nich dobiega końca. Jest to pora pełna radości i dumy z dobrze wykonanej pracy.
Zenek Martyniuk, oraz zespoły Zbóje i Szarotka umilą sobotnie popołudnie uczestnikom dożynek gminnych w Bałtowie. Ale zanim koncerty, wcześniej oficjalne święto plonów.
Już dziś rozpocznie się jedna z największych imprez w regionie, Dni Ostrowca Świętokrzyskiego.
Na stadionie przy świętokrzyskiej ruch i zamieszanie. Ostatnie prace porządkowe. Ekipa buduje scenę.
W dniach 18-20 sierpnia w Bałtowie odbędzie się szesnasta edycja Świętokrzyskiego Święta Pszczoły.
W najbliższy wtorek już od godziny 17.00 mieszkańcy Ćmielowa oraz przyjezdni goście będą wspólnie świętować przy Rynku.
Noc z 12 na 13 sierpnia to tzw. noc spadających gwiazd. Wówczas na niebie możemy zobaczyć deszcz Perseidów. Wystarczy znaleźć miejsce z dala od miejskich świateł, by móc delektować się widokiem spadających meteorów. Na wspólne oglądanie nawet 100 spadających gwiazd w ciągu jednej godziny, zapraszają pracownicy Parku Kultury. To wydarzenie organizowane jest w Starachowicach po raz pierwszy. Na terenie rekreacyjnym „Półwyspu Ognia” uczestnicy będą mogli podziwiać niesamowity deszcz perseidów, który jak co roku najlepiej widoczny jest dla oglądających właśnie w połowie sierpnia.
W sobotę i w niedzielę Krzemionki będą miejscem III Ostrowieckiego Festiwalu Kultury Prehistorycznej i Antycznej. W programie wydarzenia poza stałymi punktami takimi jak pokazy musztry rzymskich legionistów czy sprawności bojowej wojowników barbarzyńskich, znajdują się również nowości.
W minionym roku Paweł Iwaszkiewicz towarzyszył na scenie zespołowi Roderyk podczas II Ostrowieckiego Festiwalu Kultury Prehistorycznej i Antycznej. W najbliższy weekend muzyk wróci do Krzemionek na trzecią edycję wydarzenia, ale już z własną kapelą - Open Folk.
Sierpniowy turniej „dzikich drużyn” na boisku przy ul. Dziewulskiego to już ostrowiecka tradycja. Rodzinnej atmosfery, pięknych bramek i wielkich emocji nie zabraknie również i w tym roku.
Już po raz trzeci Krzemionki przyjmą rolę festiwalowego gospodarza, a jednym z najważniejszych punktów podczas weekendowego wydarzenia będzie rozbicie pieca dymarskiego, w którym wytapiano żelazo.
Przed nami weekend z odległą historią z doliny rzeki Kamiennej i Gór Świętokrzyskich. Wehikuł czasu przeniesie uczestników Ostrowieckiego Festiwalu Kultury Prehistorycznej i Antycznej o dwa tysiące lat wstecz.
W najbliższy weekend Nowa Słupia zmieni się w obozowisko starożytnych hutników, którzy pokażą jak wyglądało ich życie codzienne i ciężka praca przy produkcji żelaza.
Co może nam dzisiaj przynieść przybliżanie dorobku rzymskiej cywilizacji? Jakimi sposobami można przekazać znaczenie antycznej spuścizny dla kultury współczesnej? O tym Artur Wieliczko - prezes Fundacja "Terra Operta".
Już w najbliższą sobotę na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury zaśpiewa Malwina Masternak. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00.
Krzemionki kojarzą się przede wszystkim z epoką kamienia i wydobywanym tu krzemieniem pasiastym. Czy działo się tu coś istotnego w innych okresach dziejów? O tym opowiada Kamil Kaptur - kustosz Działu Archeologii Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Wiktor Kowalski w Kolegiacie pw. św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim zapoczątkuje cykl koncertów pod hasłem „Polska w moim sercu”. Posłanka Agata Wojtyszek, wydarzenie objęła patronatem honorowym.
W niedzielę (30 lipca) na stadionie w Jacentowie odbędzie się „Festiwal z przytupem”. Nie zabraknie weselnych zwyczajów, przebojów i innych atrakcji.
Już w najbliższy piątek o godz. 21.00 organizatorzy starachowickiego „Kina na leżakach" zapraszają do wspólnego oglądania filmu pt. „Żyć nie umierać”.
W najbliższy wtorek, 25 lipca o godzinie 17:00 w Domu Muzealnym w Opatowie odbędzie się wernisaż wystawy „Rowerem po drogach i bezdrożach Królestwa Polskiego”.
Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek oraz Park Kultury zapraszają na pierwszy starachowicki Tapas Music Festival, czyli festiwal muzyczno-kulinarny - 22 lipca (sobota), godz. 18.00, Amfiteatr Parku Miejskiego.
Już tylko chwila dzieli nas od rozpoczęcia Krzemionkowskich Spotkań z Epoką Kamienia. Na jedenastą już edycję tego wydarzenia zaprasza dr Andrzej Przychodni, dyrektor Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W najbliższy weekend na terenie Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu „Krzemionki” odbędzie się jedenasta edycja Krzemionkowskich Spotkań z Epoką Kamienia.
Przejdź do kategorii