Najprawdopodobniej dzieci z gminy Ćmielów były w tym roku bardzo, ale to bardzo grzeczne. Nie może być inaczej, bo Święty Mikołaj w najbliższych dniach spotka się z nimi aż trzykrotnie.
16. odsłona Jesiennego Salonu Sztuki przebiega w zmienionej formule. Celem tegorocznej edycji jest stworzenie przestrzeni do prezentacji twórczości młodych artystów wizualnych, wyłonienie nowych, dotąd nieznanych talentów, promocja i wsparcie twórców młodego pokolenia.
Centrum Rozwoju Lokalnego organizuje bezpłatne szkolenie pod nazwą „Zachowanie przewagi konkurencyjnej dzięki zasobom ludzkim”.
Przed nami kolejna „sobota w muzeum”. Tym razem neonowa. Wystawa „Neon Omnis Moriar", którą można oglądać w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach, jest okazją do zorganizowania warsztatów, które dadzą możliwość poznania ekspozycji i skupienia uwagi na krojach pisma używanych w dawnej reklamie świetlnej.
Tematem najbliższych warsztatów w ramach cyklu „Sobota w muzeum” będzie cywilizacja starożytnego Egiptu.
W najbliższy piątek w Galerii Fotografii MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się wernisaż wystawy „Światło w przestrzeni cienia” Tomasza Grzyba.
Mszą Świętą w intencji Ojczyzny odprawioną w kościele parafialnym p.w. św. Zofii w Bodzechowie rozpoczną się gminne uroczystości 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W najbliższą niedzielę, 12 listopada w Opatowie odbędą się uroczystości związane ze 160. rocznicą pierwszej Bitwy Opatowskiej. Wydarzenia sprzed 160 lat przypomną członkowie grupy rekonstrukcyjnej z Małagoszcza.
W Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim jeszcze przez kilka dni można zwiedzać wystawę „Perspektywa mieszka w ciele”, autorstwa Lidii Kot i Jakuba Ciężkiego.
Muzeum Zamkowe w Sandomierzu zaprasza do oglądania nowej wystawy czasowej. Uroczysty wernisaż odbędzie się w środę, 8 listopada o godzinie 17.00. Wystawa jest jedną z atrakcji przygotowanych na tegoroczną edycję akcji „Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich”.
Już w najbliższą niedzielę, 12 listopada o godzinie 19.00 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy (Al. Jana Pawła II) w Starachowicach, na zakończenie tegorocznej 34. edycji Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Stefana Ratusińskiego wystąpi trio Bach Jazz Collective.
Kolejna sobota w muzeum tym razem przypada w 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na spacer po mieście z przewodnikiem, podczas którego uczestnicy przyjrzą się wybranym budynkom powstałym w Ostrowcu Świętokrzyskim po 1945 roku.
Do 13 listopada czekają na zdjęcia organizatorzy XVII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Magia powiatu starachowickiego. Natura, kultura materialna, tradycje".
W sobotę, 21 października o godz. 14:00 z inicjatywy ostrowieckiej grupy „Kijowa Wataha” w Bibliotece ANSG (ul. Akademicka 12 w Ostrowcu Świętokrzyskim) odbędzie się spotkanie z autorem książki „Nordic Walking Razem” - Aleksandrem Wilanowskim.
Zespół Muzyczny Syjon wystąpi w Ostrowcu Świętokrzyskim 28 października w sali kinowej. Podczas koncertu pod tytułem ,„Święty Jan Paweł II – Papież Wolności” zaprezentowane zostaną utwory muzyczne, które w czasie pielgrzymek do ojczyzny były śpiewane przez Polaków i Ojca Świętego.
Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Polsce jest obchodzony co roku pierwszego października. To właśnie w tym miesiącu, odbywają się różnego rodzaju wydarzenia, mające na celu zwrócić uwagę na problemy osób starszych, jak również pomóc w integracji środowiska.
Jesień to czas na grzybobrania. Wypatrujemy w lasach borowików, podgrzybków, kurek czy rydzów. Świat grzybów jest jednak o wiele bardziej zaskakujący i ciekawy niż nam się wydaje. Będzie okazja się o tym przekonać na zajęciach z cyklu sobota w muzeum
W czwartek, 19 października o godzinie 9.00, na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury rozpoczną się przesłuchania w ramach świętokrzyskiego etapu VIII Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”. Do konkursu muzycznego wpłynęło 20 zgłoszeń. Wystąpią zarówno soliści, jak i zespoły.
„Spotkania rodzinne" - pod takim hasłem, już w najbliższy czwartek (19 października) o godzinie 19.00 odbędzie się II Przegląd Fotografii Wernakularnej. Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie Promocji Talentów oraz starachowicki Park Kultury.
Od 12 października w sandomierskim Muzeum Zamkowym będzie można oglądać wystawę fotografii przyrodniczej pt. „Chomik europejski – Klejnot Ziemi Sandomierskiej. Zagrożony. Zauważony.” Wystawę objęła patronatem medialnym Lokalna.TV
23 października w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się konferencja skierowana przede wszystkim do osób młodych, które stoją przed wyborem ścieżki edukacji i przyszłego zawodu, ale także osób bezrobotnych oraz przedsiębiorców.
XXXIV Międzynarodowe Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. Stefana Ratusińskiego w Starachowicach już na stałe zostały wpisane w kalendarz kulturalny Starachowic. Przez trzydzieści trzy lata tego Festiwalu wystąpiły na nim gwiazdy muzyki poważnej, klasycznej, jazzowej, kameralnej czy też wybitni aktorzy. Wymienić tu należy chociażby: Krzysztofa Pendereckiego, Krzesimira Dębskiego, Stanisława Soykę, Antoninę Krzysztoń, Krzysztofa Globisza, Krzysztofa Kolbergera, Annę Romantowską, Jerzego Trelę, Macieja Zakościelnego, Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” .
Po wakacyjnej przerwie, powracają cykliczne rozmowy o sztuce po angielsku. Warsztaty "Let's talk about art" organizuje Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim
24 września, w kościele św. Kazimierza Królewicza na osiedlu Pułanki w Ostrowcu Świętokrzyskim, o godzinie 12:00 rozpoczną się oficjalne obchody święta myśliwych i leśników, zwanego Hubertusem.
Neony spotykane przed wieloma laty na ulicach polskich miast przeżywają swój renesans i w niedzielę, 24 września w muzeum w Częstocicach na wystawie „Neon Omnis Moriar” poznamy historie tych, które zdobiły ostrowieckie instytucje czy sklepy.
Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim, po wakacyjnej przerwie, zaprasza już w najbliższą niedzielę na pierwsze rodzinne warsztaty.
Początki istnienia zawodu górnika, kowala, czy rolnika sięgają tysięcy lat wstecz. To dzięki nim społeczeństwo mogło się rozwinąć do poziomu na jakim znajduje się dzisiaj. W jaki sposób pracowali? Na to pytanie i nie tylko, odpowiedź znajdziemy na piknikach krzemiennych, organizowanych w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, 16 i 17 września.
Przejdź do kategorii