Procedura in vitro powinna być finansowana z budżetu państwa - przekonują działacze Platformy Obywatelskiej, którzy w czwartek, 9 lutego, w Ostrowcu Świętokrzyskim, przy wejściu na targowicę, będą zbierali podpisy pod obywatelskim projektem ustawy.
Już w najbliższą niedzielę, 5 lutego o godzinie 16.00 w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach odbędzie się wernisaż wystawy „Ćmielowska porcelana 1920-1945. Art déco i nie tylko”.
Wydarzenia artystyczne w ramach 31. Finału WOŚP w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędą się na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury, który decyzją Rady Miasta od ubiegłego roku nosi nazwę „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Sztab będzie się mieścił w PSP nr 5 w osiedlu Ogrody.
Ferie w mieście nie muszą być nudne. Jak co roku, ofertę na wolne dwa tygodnie przygotowała ostrowiecka biblioteka.
W tym roku w czasie zimowej przerwy od nauki uczniowie będą mogli skorzystać z oferty, którą przygotowało Muzeum Archeologiczne i Rezerwat „Krzemionki” oraz Pałac Wielopolskich.
„Imago Terrae Sandomiriensis. Skarby Kartografii ze zbiorów Muzeum Zamkowego w Sandomierzu” to nowa wystawa, którą będzie można oglądać już od 7 lutego.
Tegoroczny 31. Finał odbędzie na dziedzińcu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Ostrowieckim Browarze Kultury. W programie imprezy znajdą się koncerty, licytacje, warsztaty, kiermasz oraz kuchnia polowa.
Uczestnicy najbliższej „Soboty w muzeum” połączą przyjemne z pożytecznym, policzą ptaki w Rezerwacie „Krzemionki” oraz poznają jemiołuszki, które są bohaterkami tegorocznej akcji Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach 31. Finału WOŚP zaprasza mieszkańców powiatu na bezpłatne, przesiewowe badanie w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu C.
Ewa Gawlik fotografią zajmuje się od 1989 r. Brała udział w wystawach dorocznych, m.in. w Krakowie, Kielcach, Chełmie, Łodzi czy Rzeszowie. Zorganizowała kilka wystaw indywidualnych w Polsce. Teraz szykuje się do kolejnego wernisażu.
Czy jest ktoś, kto nigdy nie marzył, aby wcielić się w ulubioną postać z bajek lub kreskówek? To wszystko jest możliwe. Dzieci mogą spełnić to marzenie podczas „Bajkowego balu karnawałowego”.
W niedzielę, 22 stycznia minie 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Według historyków to było największe i najdłużej trwające polskie powstanie narodowe. W poniedziałek mieszkańcy Opatowa wspomną wydarzenia z 1863 roku.
29 stycznia zagra po raz 31. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Ostrowcu Świętokrzyskim zakończyła się już rejestracja wolontariuszy, ruszyły aukcje internetowe.
Najbliższe trzy dni będą prawdziwą ucztą dla ostrowieckich miłośników siatkówki. W piątek i sobotę ligowe spotkania rozegrają seniorki, natomiast w niedzielę juniorki będą walczyć o mistrzostwo.
Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy, wypełniony świąteczną radością i ludową tradycją koncert pt. „Wieczór Tańców i Kolęd Polskich”.
31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się 29 stycznia o godzinie 13.30, w hali widowiskowo - sportowej MOSIR w Sandomierzu.
W najbliższy piątek (20 stycznia) o godz. 16:00 odbędzie się debata na temat wsparcia w niepłodności. Udział w spotkaniu wezmą: Małgorzata Rozenek-Majdan i Małgorzata Kidawa-Błońska.
23 stycznia w Ostrowieckim Browarze Kultury wystąpią soliści Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Orkiestry Kameralnej „Bogna Band” pod dyrekcją Bogny Dulińskiej.
Powstanie styczniowe wybuchło 22 stycznia 1863 r. w Królestwie Polskim i trwało do jesieni 1864 r. Miało charakter wojny partyzanckiej, w jego trakcie stoczono ok. 1200 bitew i potyczek, a przez powstańcze oddziały przewinęło się blisko 200 tys. osób. Był to największy i najdłużej trwający polski zryw narodowościowy. A jakie były symbole powstania? Odpowiedź na to pytanie poznają uczestnicy najbliższych warsztatów z cyklu „Sobota w muzeum”.
W niedzielę, 15 stycznia w kolegiacie św. Michała Archanioła odbędzie się koncert „Tobie mały Panie” w wykonaniu uczniów, absolwentów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W 2023 roku obchodzimy 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego — największego i najdłużej trwającego polskiego zrywu narodowego skierowanego przeciw rosyjskiemu zaborcy. Pełna determinacji walka o wolną i niepodległą Polskę w latach 1863-1864 zakończyła się przegraną, jednak przelana krew nie poszła na marne. Dramatyczne wydarzenia sprzed 160 lat umocniły polską tożsamość narodową i miały ogromny wpływ na dążenia niepodległościowe następnych pokoleń.
„Mówią o nim, że leci, płynie, ucieka, chociaż to nie ptak ani też nie rzeka” – bohater tej zagadki będzie tematem przewodnim najbliższej soboty w muzeum na Krzemionkach.
Zaplanowana na sobotę w Kielcach debata na temat wsparcia w niepłodności, z udziałem Małgorzaty Rozenek-Majdan oraz Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zostaje decyzją organizatorów przełożona na inny termin.
W niedzielę, 8 stycznia, w Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się wernisaż wystawy „Wokół kobiety. malarstwo i rysunek” Tadeusza Szypowskiego.
Z udziałem wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz Małgorzaty Rozenek-Majdan w sobotę, 7 stycznia odbędzie się w Kielcach debata poświęcona leczeniu niepłodności metodą in vitro. Spotkanie ma charakter otwrty, a zaproszenie kierowane jest zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn.
Od 2009 roku Orszaki Trzech Króli stanowią w Polsce tradycyjny element obchodów uroczystości Objawienia Pańskiego, zwanego Epifanią, a w naszym kraju świętem Trzech Króli. W Ostrowcu Świętokrzyskim wierni przejdą na Rynek trzema orszakami po nabożeństwach o godz. 12:00.
Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zachęca do wspólnej zabawy sylwestrowej przy muzyce na żywo i z konfetti zamiast fajerwerków.
Burmistrz Miasta i Gminy Staszów oraz Staszowski Ośrodek Kultury zapraszają mieszkańców i gości na zabawę sylwestrową pod gwiazdami.
Wyjątkowo świątecznie zapowiada się najbliższy weekend w Ćmielowie. W sobotę, 17 grudnia od godziny 10 na ćmielowskim rynku będzie trwał kiermasz świąteczny. Nastrój świąt z pewnością przybliży niedzielne wydarzenie. O godzinie 17 w domu kultury w Ćmielowie rozpocznie się wspólne kolędowanie.
W środę, 21 grudnia, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim zabrzmią tradycyjne kolędy i pieśni bożonarodzeniowe.
Przejdź do kategorii