Sezon turystyczny jeszcze trwa, dlatego do jego zakończenia w Rezerwacie Krzemionki spodziewają się jeszcze większej liczby zwiedzających.
Do końca września mamy ponad 2 tys. więcej osób zwiedzających Krzemionki, niż w w całym poprzednim roku. Spodziewamy się jeszcze, że około 3 tys. osób nas odwiedzi, a więc w tym roku, w stosunku do poprzedniego mamy szansę mieć ponad 5 tys. osób więcej jeżeli chodzi o zwiedzanie Krzemionek - Włodzimierz Szczałuba- dyrektor Muzeum Historyczno - Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki
Duże zainteresowanie obiektem to wynik szeroko prowadzonych działań promocyjnych oraz licznych warsztatów czy projektów jakie prowadzone są w Muzeum. Dyrekcja i pracownicy Muzeum Historyczno - Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki swoje działania obecnie skupiają na dwóch ważnych kwestiach.
Przygotowanie techniczne do realizacji projektu związanego z zwiększeniem dostępności, poprawę infrastruktury, zarówno tu Muzeum Archeologiczne i Rezerwatu Krzemionki, jak i Pałacu Wielopolskich w Częstocicach. Wniosek złożony do Urzędu Marszałkowskiego w ramach kontraktu terytorialnego został pozytywnie oceniony przez zarząd województwa i trafił do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, spodziewamy się, że w styczniu 2017 roku. będziemy składać pełen wniosek, tzn. wniosek z pełną dokumentacją techniczną- Włodzimierz Szczałuba- dyrektor Muzeum Historyczno - Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki
Na ten cel wnioskodawcy chcą pozyskać 10 milinów złotych, ponadto na Krzemionkach cały czas trwają działania związane z przygotowaniem wniosku o wpis projektu na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ocena Krzemionek i decyzja o wpisie Rezerwatu zapadnie w 2019 roku na Kongresie Komitetu Światowego Dziedzictwa.
Napisz komentarz
Komentarze