Najlepiej swoje miejsca zamieszkania oceniają w województwach małopolskim, pomorskim i wielkopolskim. Kielce i region kielecki wciąż zajmują ostatnie pozycje w rankingach jakości życia. W Ostrowcu mniej jest już osób spotkanych na ulicach, które narzekają, a więcej tych które jakość życia oceniają przeciętnie.
W "Diagnozie" czytamy m.in., że "zdecydowanie najmarniejsze życie wiodą renciści, osoby z wykształceniem podstawowym, osoby owdowiałe, w podeszłym wieku, mieszkające samotnie, rozwiedzione i bezrobotni. Co ciekawe, w Ostrowcu najbardziej usatysfakcjonowaną ze swojego życia grupą wydają się być własnie emeryci i renciści.
Z kolei największe obiekcje do możliwości rozwoju, znalezienia pracy czy dostępu do kultury i rozrywki mają osoby młode, które w przeważającej większości nie widzą tu dla siebie szans na dalsze życie.
Co nikogo nie dziwi, największy wpływ na jakość życia mają niskie zarobki i bezrobocie, które pod koniec grudnia 2015 roku wyniosło w powiecie ostrowieckim 17,5 procent.
Pod względem zadowolenia z życia Polacy plasują się w połowie stawki wyników podobnych badań uzyskanych w 28 krajach Unii Europejskiej.
Napisz komentarz
Komentarze