W poniedziałek, 10 grudnia, na Świętokrzyskiej Gali Jakości w Kielcach wręczono nagrody w tegorocznej edycji konkursu Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego - Świętokrzyska Nagroda Jakości. W XIV już edycji ŚNJ w kategorii organizacji publicznych - służby zdrowia, laureatem został Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Świętokrzyska Nagroda Jakości ustanowiona w 1999 roku przez Sejmik Województwa Świętokrzyskiego jest przyznawana za wdrażanie oraz ciągłe doskonalenie nowoczesnych metod i systemów zarządzania przez jakość. Jest również jedynym konkursem w regionie, którego ideą nie jest nagradzanie uczestników, a obiektywna, rzetelna ocena wdrożonych rozwiązań organizacyjno-systemowych. Udział w konkursie stanowi okazję do bezstronnej zewnętrznej oceny pozycji organizacji na tle konkurencji, a także pozwala poszerzyć wiedzę na temat nowoczesnych metod i systemów zarządzania przedsiębiorstwem. Zdobycie tytułu Laureata w konkursie ŚNJ daje także możliwość ubiegania się o Polską i Europejską Nagrodę Jakości.
Obecny rok obfituje dla ZOZ Ostrowiec w znaczące wydarzenia. W październiku br. w Rankingu Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i Rzeczpospolitej ZOZ Ostrowiec po raz kolejny znalazł się w Złotej Setce najlepszych szpitali wielospecjalistycznych w Polsce. W listopadzie natomiast ponownie uzyskał certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2008. To wszystko potwierdza, iż Zespół Opieki Zdrowotnej wyróżnia spośród innych jednostek właśnie sposób zarządzania posiadanym potencjałem.
Zespół Opieki Zdrowotnej stale podnosi jakość świadczonych usług poprzez gruntowną modernizację infrastruktury, zakup nowoczesnego sprzętu, aparatury medycznej oraz zatrudnianie wysoko wykwalifikowanego i doświadczonego personelu, który ciągle poszerza posiadaną wiedzę i umiejętności. W szpitalu rocznie leczy się około 25 tys. pacjentów na 500 łóżkach znajdujących się na 17 oddziałach szpitalnych. ZOZ Ostrowiec zapewnia dziś opiekę medyczną na wysokim poziomie nie tylko mieszkańcom powiatu ostrowieckiego ale również mieszkańcom powiatów ościennych. Prowadzi także stałą i owocną współpracę z ośrodkami o wyższym stopniu referencyjności oraz ośrodkami akademickimi i uczelniami wyższymi, jak choćby Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Akademia Górniczo - Hutnicza w Krakowie, Szpital Uniwersytecki im. Jana Pawła II w Krakowie, Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny w Warszawie, Centrum Zdrowia Dziecka w Łodzi, Instytut Matki Polki w Łodzi, Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego w Kielcach czy WSBiP w Ostrowcu Św.
Znakiem rozpoznawczym ostrowieckiego szpitala stały się organizowane od 2002 r. Ostrowieckie Dni Promujące Zdrowie oraz Konferencje Naukowe (w 2012 roku odbyła się już X edycja), w których udział biorą wybitni specjaliści i naukowcy.
Dobra organizacja zarządzania posiadanym potencjałem pozwala na skuteczną realizację misji szpitala – "DOBRO PACJENTA WARTOŚCIĄ NADRZĘDNĄ".
Napisz komentarz
Komentarze