Celem projektu „Dźwignie Wyobraźni” jest rozumienie kultury jako katalizatora innowacji, dialogu i współtworzenia.,przekraczanie konwencji i odkrywanie nowych formy teatru, bazując na doświadczeniu Wełmińskich i ich współpracy z Teatrem Cricot.
Zadanie jest realizowane w formie stacjonarnej i wirtualnej jako transmisja. Program warsztatów obejmuje pokazy, rozmowy i intensywne ćwiczenia praktyczne. Uczestnicy mogą pracować nad etiudami i scenami, eksplorując tematy takie jak przestrzeń i czas, znaczenie ruchu, maszyny do grania, rzeczywistość, iluzja, materia, użycie przedmiotu przez aktora, funkcja i znaczenie kostiumu oraz transformacje i animacje obiektów.
Innowacją jest włączenie w proces AI i możliwości jakie oferuje. Warsztaty odwołują się do idei teatru autonomicznego, gdzie wszystkie komponenty dzieła są równoprawne. Podkreślają rolę ryzyka, kreatywności, niepewności, nieodwracalności i współodpowiedzialności.
Uczestnicy zgłębiają relacje między przestrzenią i czasem, inspirując się dramatycznymi tekstami oraz lokalnym charakterem miejsca.
Warsztaty prowadzone były w różnych instytucjach kultury, a te zorganizowane w ostrowieckim BWA cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Projekt „Dźwignie wyobraźni” jest finansowany przez Unię Europejską NextGeneration EU.
Napisz komentarz
Komentarze