Nowy projekt pod hasłem Regionalne Misje Gospodarcze ma polegać na organizacji zagranicznych wyjazdów służbowych dla przedstawicieli firmy, w celu nawiązywania kontaktów handlowych z potencjalnymi partnerami biznesowymi.
Inicjatorem jest gmina Ostrowiec Świętokrzyski, która chce przekonać przedsiębiorców do sieciowania biznesu na terenie województwa świętokrzyskiego, a w szczególności w Obszarze Funkcjonalnym ,,Trójmiasta nad Kamienną’’, w którym mieszczą się: Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice oraz Skarżysko-Kamienna. reprezentujących region.
Myślimy o naszych lokalnych przedsiębiorcach, chcielibyśmy się skupić na tzw. Trójmieście nad Kamienną. Czyli mówimy tu o Starachowicach, o Skarżysku-Kamiennej. W dalszej perspektywie czasowej możliwe będzie wyjście z tą inicjatywą również poza województwo świętokrzyskie i utworzenie klastra przedsiębiorców
-mówi Artur Łakomiec, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.
Regionalne Misje Gospodarcze maja być przestrzenią do spotkań handlowych, efektywnych działań promocyjnych. Miasta uczestniczące w inicjatywie będą miały możliwości do prezentacji swojej oferty inwestycyjnej. Poza wymiarem stricte ekonomicznym projekt zakłada znaczący wymiar społeczny i włączający twórców sektora gospodarczego i mieszkańców w tworzenie wzajemnych relacji, budowanie regionalnej świadomości i tożsamości biznesowej.
Każda z Regionalnych Misji Gospodarczych będzie rozpoczynała się prelekcją na tematy istotne z punktu widzenia regionalnego biznesu, konkretnych branż i partnerów. Uczestnicy poszczególnych misji będą dobierani branżowo, tak aby proces sieciowania przyniósł jak najlepsze rezultaty. Jak zapewniają pomysłodawcy, stanie się to tylko wtedy, kiedy wzajemne oczekiwania i potrzeby zostaną w wysokim stopniu zaspokojone.
Najważniejsze korzyści z planowanego przedsięwzięcia:
1. Możliwość podjęcia współpracy gospodarczej ostrowieckich firm z podmiotami z terenu regionu (podwykonawstwo, dostawy materiałów, półproduktów, wspólne aplikowanie w przetargach na zasadzie konsorcjów, odbiór materiałów gotowych, wzajemne usługi itp.).
2. Możliwości poznania partnerów gospodarczych (networking biznesowy) i wymiana doświadczeń.
3. Budowanie relacji partnerskich miast przemysłowych północy województwa i zacieśnianie współpracy.
4. Budowanie podwalin pod powołanie klastra przemysłowego miast północy regionu świętokrzyskiego.
5. Większy lobbing w zakresie spraw gospodarczych i możliwości wspólnego aplikowania o środki zewnętrzne mające na celu zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej.
[wkrótce więcej informacji i wideo]
Napisz komentarz
Komentarze