Konsultacje społeczne prowadzone były od 17 maja do 27 maja bieżącego roku. Na stronie Urzędu Miasta umieszczono ankietę składającą się z 23 pytań, głównie dotyczących stanu miejskiej komunikacji, jej oceny i tego co pasażerowie chcieliby zmienić.
Wpłynęło 329 ankiet. 51% ankietowanych to były kobiety w wieku od 35-69 lat. 25 osób, które wypełniły ankietę odpowiedziało, że z miejskiej komunikacji korzysta głównie dojeżdżając do pracy. Mieszkańcy biorący udział w konsultacjach zauważyli zmiany, jakie zaszły w ostatnich latach w MZK. Na przestrzeni ostatnich lat tabor miejskiego przewoźnika został całkowicie wymieniony. Mieszkańcy korzystają z nowoczesnych rozwiązań jak na przykład Ostrowiecka Karta Komunikacyjna.
Na pytanie „czy jesteś zadowolony z komunikacji miejskiej”? 39 % odpowiedziało TAK. 25 %- raczej NIE.
Ale głosów negatywnych na temat miejskiej komunikacji też nie brakuje. Na pytanie czy częstotliwość kursowania autobusów jest wystarczająca? Blisko 50% odpowiedziało, że zdecydowanie NIE. A 33 % raczej NIE. Ale to niejedyne bolączki, na które zwrócili uwagę pasażerowie. Zdaniem ankietowanych brakuje tablic wyświetlające informacje o odjazdach autobusów, które powinny mieć funkcję głośnomówiącą dla osób z dysfunkcją wzroku, na przystankach brakuje też tablic informacyjnych umieszczonych na wysokości osób poruszających się na wózkach. Dopracowania wymaga rozkład jazdy.
W ramach projektu, który został złożony 26 czerwca planujemy przebudować 49 przystanków na terenie miasta i zamontować wiaty przystankowe umożliwiające schowanie się przed słońcem, deszczem, wiatrem, śniegiem wszystkim pasażerom, w tym osobom na wózkach lub dzieciom w wózkach. Zamontowane zostaną uchwyty lub poręcze do wstawania. W 36 lokalizacjach zamontowane zostaną tablice dynamicznej informacji pasażerskiej
- informuje Dominik Smoliński, naczelnik Wydziału Planowania i Rozwoju w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.
To tylko część z rozwiązań, które zostały ujęte w projekcie „Zrównoważona i zintegrowana mobilność miejska w Gminach Ostrowiec Świętokrzyski i Kunów”.
Raport dostępny jest na stronie Urzędu Miasta.
Napisz komentarz
Komentarze