„FERALLOOM” Marty Antoniak to zbiór obrazów i obiektów, charakteryzujących się wykorzystaniem nieoczywistej techniki. Dzieła składają się z zabawek, plastikowych figurek, błyskotek, naklejek i obrazków. Prezentowane prace zatopione w żywicy opowiadają o kondycji współczesnego świata, nadmiernym konsumpcjonizmie, marnotrawstwie i nadprodukcji. Wystawa porusza również istotne kwestie ekologiczne.
„ZŁOTOBIAŁACZARNONIEBIESKA” Tomka Barana to fragment twórczości “abstrakcyjnego chuligana”. Na wystawie zobaczmy obrazy, instalacje, w których artysta przekracza granice klasycznego malarstwa abstrakcyjnego – używa farby chlorokauczukowej i tworzy przestrzenne kompozycje z zaskakujących materiałów.
Są to wystawy, które szczególnie przemawiają do młodych odbiorców: dzieci, młodzieży, przedszkolaków, ale również uczniów szkół podstawowych i licealistów
- mówi dyrektor BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim, Justyna Łada.
Wystawy są również inspiracją warsztatów, które organizowane są w ostrowieckiej galerii sztuki:
- Widoczki (Inspirując się twórczością Marty Antoniak uczestnicy stworzą grupowe obrazki – kolaże, nawiązując do popularnej w drugiej połowie XX w., zabawy podwórkowej „Widoczki”, czy „Sekret”. Przy wykorzystaniu różnych, często nieoczywistych materiałów dzieci wykreują barwne, baśniowe obrazki),
- Koło fortuny (W tej grze dla dzieci przygotowane zostaną zbiory zagadek i zadań do rozszyfrowania),
- Upcykling w sztuce, czyli sztuka kolażu (Czym jest kolaż? Kiedy i dlaczego powstał? Co można uzyskać przy spotkaniu przypadkowych skrawków papieru, przy odrobinie wyobraźni? Jaka jest jest różnica między upcyklingiem, a downcyklingiem. Na warsztatach zaprezentowane zostaną podstawowe pojęcia, tajniki oraz przykłady kolażu. Uczestnicy indywidualnie lub w grupach wykonają własny obrazek).
„FERALLOOM” i „ZŁOTOBIAŁOCZARNONIEBIESKĄ” można oglądać we wnętrzach ostrowieckiej galerii sztuki do końca pierwszego tygodnia czerwca.
Napisz komentarz
Komentarze