Jako pierwowzór dzisiejszego pole dance uznaje się powstałe w okolicach XII wieku Mallakhamba oraz Chinese pole. Współcześnie taniec na rurze jest dyscypliną olimpijską. Potwierdzenie to zostało wydane przez Zgromadzenie Generalne Międzynarodowych Federacji Sportowych (GAISF) 17 października 2017 r. Według ekspertów realnym terminem do wprowadzenia tej dyscypliny do programu Igrzysk Olimpijskich jest 2028 r.
Ilona trenuje pole dance od czterech lat. Zobaczyła filmik w Internecie, poszła na zajęcia i przekonała się, że nie jest to takie proste. Teraz swoje doświadczenie chce przekazywać jako instruktorka.
Rozumiem dziewczyny, bo początki są bardzo ciężkie. Będę chciała je zaciekawić i zwrócić uwagę, że na początku łatwo nie będzie, ale efekty przyjdą jeśli się je poprze ciężką pracą
- mówi Ilona Partyka.
Należy pamiętać, że pole dance nie jest dla każdego. Wprawdzie wiek nie gra tu większej roli, ale osoby uprawiające ten sport nie mogą mieć przeciwwskazań do treningu z obciążeniem własnego ciała. Pole dance ma natomiast wiele zalet, np. kształtuje brzuch, plecy, barki, uda, łydki oraz wzmacnia wszystkie mięśnie przykręgosłupowe. Poza tym poprawia rozciągnięcie i ogólną elastyczność ciała.
Napisz komentarz
Komentarze