Przez ostrowiecką galerię sztuki w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy przewinęło się trzynaście ekspozycji. Pierwszy wernisaż miał miejsce 28 stycznia, wystawa nosiła nazwę „GROUND & AIR CONTROL”, a jej autorami byli Paulina Ptaszyńska i Bartosz Posacki. Najdłużej, bo przez ponad dwa miesiące we wnętrzach BWA prezentowano „Wielowymiarowość” Piotra Lutyńskiego.
Wystawa uczyła sztuki, abstrakcji, ale także rozumienia świata: tego czym jesteśmy, gdzie, w jakim punkcie. Do tej pory dzieci, młodzież, które spotykam w szkołach lub na ulicy wspominają te wystawę
- mówi dyrektor BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim, Justyna Łada.
Miniony rok w Biurze Wystaw Artystycznych zamknęła wystawa „Czarne na białym albo Katastrofa” Andrzeja Brzegowego. I jak przy każdej ekspozycji nie zabrakło spotkań w ramach cyklu „Let's talk about art” czy warsztatów dla dzieci, młodzieży, seniorów, a także rodzin. Do uczniów szkół podstawowych skierowany jest też projekt „Formy podstawowe”, którego organizatorami są Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Edukacyjna Fundacja im. Romana Czerneckiego.
Zdecydowaliśmy się na współpracę z PSP nr 5, natomiast pudełko z propozycjami działań edukacyjnych i artystycznych, które przygotowali artyści dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej będziemy wykorzystywać również w pracy z innymi szkołami
- tłumaczy Justyna Łada.
Rok 2022 przeszedł już do historii, a nowy, 2023 dla ostrowieckiej galerii sztuki tak naprawdę rozpocznie się w niedzielę, 8 stycznia. Tego dnia o godz. 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy „Wokół kobiety. malarstwo i rysunek” autorstwa miejscowego artysty, Tadeusza Szypowskiego.
Napisz komentarz
Komentarze