Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Listy i kartki zebrane w albumie. Przecież coś po nas zostanie

Powiatowe Centrum Kultury w Opatowie to instytucja kultury, prowadzona przez Powiat Opatowski. Mieści się w nim Muzeum Geodezji i Kartografii, Dom Muzealny, który nosi imię rodziny Bukowiekich. Poza organizowaniem wystaw i tematycznych spotkań, pracownicy Powiatowego Centrum Kultury zajmują się również działalnością wydawniczą.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Podziel się
Oceń

W ubiegłym roku wydaliśmy album pod tytułem "15 lat Muzeum Geodezji i Kartografii". Zaprezentowaliśmy w nim artefakty geodezyjne zgromadzone w naszym muzeum
 

-przypomina Andrzej Żychowicz, kustosz Domu Muzealnego w Opatowie. 

W roku bieżącym opracowano album "Przecież coś po nas zostanie". Autorami publikacji są Andrzej Żychowicz i Agnieszka Gołembiowska, pracownicy powiatowej instytucji kultury.   

W związku z tym, że mamy osiemdziesięciolecie wywiezienia ludności żydowskiej do Treblinki wydaliśmy album "Korespondencja żydowska z lat 1844-1946   
 

-dodaje Andrzej Żychowicz. 


Z listów, kart  pocztowych, dokumentów w albumie możemy się dowiedzieć jak wyglądała codzienność Żydów z  Opatowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Kielc, Kunowa przed wybuchem II wojny światowej.  Warto wspomnieć, że przy opracowywaniu publikacji pomogli nauczyciele języków rosyjskiego i niemieckiego z opatowskich szkół, którzy tłumaczyli zapiski na język polski.    


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama