„Projekt Kultura. Dookoła bajki” to kolejne nietuzinkowe wydarzenie organizowane przez Park Kultury. Tym razem obejmuje ono cykl międzypokoleniowych warsztatów artystycznych: teatralnych, storytellingu, wokalnych, tanecznych i scenograficznych. Warsztaty ruszają 22 sierpnia, poprowadzą je uznane instruktorki i edukatorki.
Warsztaty taneczne: Alicja Andrzykowska - instruktor tańca, choreograf i od 24 lat – kierownik artystyczny Zespołu Tańca i Inscenizacji „Plejada” – zespołu, który zdobywa laury na ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądach oraz festiwalach tanecznych.
Julia Ostatek - choreograf, instruktor tańca współczesnego. Opiekun i choreograf Zespołu Tańca i Inscenizacji „Plejada”. Ukończyła krakowską Szkołę Choreografii, aktualnie studiuje na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku -Taniec.
Warsztaty teatralne: Monika Kowalczyk – Kogut - teatrolog, animator kultury i instruktor teatralny. Absolwentka wiedzy o teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie oraz animacji kultury i podyplomowych studiów emisji głosu na UMCS w Lublinie. Zdobywczyni wielu nagród w ogólnopolskich konkursach recytatorskich.
Storytelling: Magdalena Pawłowska - absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, zawodowo związana z pracą w słowie jako specjalistka ds. content marketingu, prowadzi także internetowy portal kulturalny oraz konto na instagramie poświęcone literaturze i komiksowi, współpracuje z gazetą "Starachowice. Dobry Adres".
Warsztaty wokalne: Patrycja Suwara – mgr muzykologii, wokalistka i jurorka. Na swoim koncie ma udział w wielu konkursach regionalnych i ogólnopolskich. Półfinalistka Talentu Świętokrzyskiego, Laureatka Ogólnopolskich Spotkań z Balladą w Iłży a także XV Festiwalu Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Scenografia: Małgorzata Dreala – absolwentka studiów na kierunku Sztuki Plastyczne na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, obecnie kształci się również w kieleckim Instytucie Sztuk Wizualnych. Najlepiej czuje się w rysunku portretowym, ale bliskie są jej też sztuki projektowe, szczególnie plakat.
Oprócz walorów edukacyjnych organizatorzy gwarantują świetną zabawę. Zajęcia odbędą się na terenie Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr 10 oraz w siedzibie Parku Kultury. Zwieńczeniem projektu będzie wspólne przygotowanie muzycznej inscenizacji bajki dla dzieci i dla dorosłych, która zostanie zaprezentowana szerokiej publiczności.
Celem projektu jest wyrównywanie szans w dostępie do kultury, wykorzystanie, stymulowanie i pozytywne wzmacnianie kulturalnego potencjału mieszkańców miasta. Integracja przedstawicieli różnych środowisk oraz stworzenie możliwości do rozwijania twórczych potrzeb starachowiczan.
Ruszyły zapisy pod nr tel: 41 274 625 lub mailowo na adres: [email protected], decyduje kolejność zgłoszeń.
Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022
W ubiegłych latach Park Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje Narodowego Centrum Kultury realizował projekty „36 Interwencji” oraz „Kultura. Wzmocnienia Pozytywne”.
Napisz komentarz
Komentarze